A A+ A++

Wybór odpowiednich narzędzi jest istotnym elementem, używanym podczas wszelkiego rodzaju wykonywanych prac z elektryką. Nie tylko amatorzy mają z tym problem, ale również profesjonaliści. Wśród podstawowych narzędzi wyróżnić możemy dwie kategorie: narzędzia ręczne i elektronarzędzia. Zarówno pierwsze, jak i drugie odgrywają niezastąpioną rolę w zależności od wybranego aspektu budownictwa. W tym artykule przyjrzymy się bliżej najpopularniejszej kategorii, jaką są elektryczne narzędzia ręczne.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru narzędzi ręcznych elektrycznych?

Odpowiedni wybór elektrycznych narzędzi ręcznych to podstawa każdego warsztatu, zarówno tego przydomowego, jak i tego profesjonalnego. Nie ważne, na które się zdecydujemy, musimy pamiętać, aby mogły chronić zdrowie użytkownika – bezpieczeństwo przede wszystkim. Jakie narzędzia zatem wybrać, abyśmy nie narażali się na niebezpieczeństwo?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rekomendacje fachowców, którzy nie raz korzystali już z danych narzędzi i mają doświadczenie w pracach pod napięciem. Najczęściej wybierane są te z oznaczeniem VDE. Dodatkowo należy sprawdzić, czy posiadają podwójny trójkąt i zakres napięcia, które informują nas, że nadają się one do pracy pod napięciem.

Oprócz wymaganych oznaczeń kolejnym ważnym aspektem jest materiał wykonania wkrętaków. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na narzędzia wykonane ze stali hartowanej chromowo-wanadowo-molibdenowej. Charakteryzuje się ona przede wszystkim wysokimi parametrami użytkowymi, czyli są trwałe i odporne na stępienie czy wykrzywienie. Następnym dość ważnym czynnikiem jest pokrycie narzędzia warstwą izolacyjną trzonka.

Jakie są rodzaje narzędzi ręcznych elektrycznych?

Każdemu fachowcowi, niezależnie od doświadczenia, potrzebna jest wiedza na temat użytkowania narzędzi ręcznych elektrycznych oraz samych prac związanych z instalacją elektryczną. Zanim jednak przystąpi się do prac, potrzebne są odpowiednie do tego narzędzia. Warto więc zaopatrzyć się w te najbardziej podstawowe, a są nimi:

  • Szczypce izolowane
  • Wkrętaki izolowane
  • Ściągacz izolacji
  • Próbnik napięcia
  • Wkrętak ze wskaźnikiem napięcia
  • Nożyce do cięcia przewodów
  • Nóż monterski izolowany

Ilość narzędzi, jakie powinna mieć osoba, wykonują pracę z instalacją elektryczną, jest sporo. Oprócz wyżej wymienionych warto posiadać także bardziej profesjonalne narzędzia elektryczne, ale także te standardowe jak: młotek, kombinerki czy taśma izolacyjna. Najważniejsze jednak jest, aby każdy użytkowany sprzęt dawał nam gwarancję całkowitego bezpieczeństwa.

Szeroka oferta narzędzi elektrycznych ręcznych dostępna jest na https://www.bricoman.pl/narzedzia-reczne/narzedzia-reczne-elektryczne

Jak przechowywać elektryczne narzędzia ręczne?

Elektryczne narzędzia ręczne wymagają większej potrzeby przechowywania, gdyż to właśnie one wykonują najbardziej niebezpieczne zadania. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne regały lub szafki do przechowywania narzędzi elektrycznych. W ten sposób po każdej wykonanej pracy bez problemu odłożymy narzędzie na swoje miejsce, co nie tylko da nam gwarancję dobrego przechowania, ale także bez problemu odnajdziemy potrzebny przedmiot w przyszłości.

Warto również wspomnieć, iż po każdej pracy, każde narzędzie powinno być dokładnie wyczyszczone przed odłożeniem go na miejsce. Wystarczy przetrzeć szmatką lub ręcznikiem wszystkie plamy po smarach czy innych zanieczyszczeniach. Należy także pamiętać, iż narzędzia elektryczne powinny być zawsze suche. Należy także sprawdzić, czy któryś przedmiot nie został uszkodzony podczas prac. W przypadku jakiegokolwiek pęknięcia czy innej skazy należy je wyrzucić.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW jaki sposób namioty handlowe pomagają w promowaniu marki?
Następny artykułNarzędzia ręczne – co to takiego?