Piaskarka przeznaczona jest do piaskowania (czyszczenia) różnych powierzchni. Jest ona zaprojektowana jako pojemnik (beczka), do którego wsypuje się piasek lub inne drobnoziarniste substancje. Beczka jest zasilana sprężonym powietrzem z indywidualnej sprężarki lub z centralnego systemu zasilania sprężonym powietrzem firmy.
Bęben pojemnika wyposażony jest w specjalny wąż, który transportuje ścierniwo z bębna na obrabianą powierzchnię. Osiąga się to poprzez doprowadzenie sprężonego powietrza do piaskarki. Na wężu do czyszczenia strumieniowego zainstalowana jest dysza, która tworzy pióropusz i określa prędkość ścierniwa.
Dysza wykonana jest ze specjalnych, odpornych na tarcie materiałów węglikowych (ceramicznych). Istnieją również dysze do śrutowania wykonane z różnych gatunków stali, ale ich żywotność jest kilkakrotnie, a nawet dziesięciokrotnie krótsza niż dysz ceramicznych.
Rodzaje i budowa piaskarek
Istnieją dwa główne typy piaskarek: ciśnieniowe i eżektorowe. Warto zwrócić uwagę, że te ostatnie modele bywają nazywane wtryskiwaczami, co jest błędem.
Piaskarka ciśnieniowa
Zbiornik, do którego wsypywane jest ścierniwo, jest podczas pracy pod ciśnieniem. Ten typ maszyny zapewnia najwyższą wydajność.
Piaskarka do wypychaczy
Jest to zbiornik bezciśnieniowy, który podczas pracy nie znajduje się pod ciśnieniem. Wydajność takich urządzeń jest kilkakrotnie mniejsza.
Zastosowania piaskarki
Piaskarki to specjalistyczne urządzenia, które pozwalają na skuteczne czyszczenie konstrukcji metalowych o różnych kształtach i rozmiarach, przygotowując je do zastosowania w budownictwie. Dzięki swojej dostępności, prostocie konstrukcji i kompaktowym rozmiarom technika ta może być stosowana bezpośrednio na placach budowy.
Piaskarki są używane do czyszczenia powierzchni drewnianych, ceglanych, betonowych i kamiennych podczas prac remontowych i budowlanych. Poprawia to przyczepność konstrukcji budowlanych do materiałów wykończeniowych, takich jak tynki, szpachlówki i farby.
Jaka jest wygoda piaskowania przy obróbce konstrukcji metalowych?
Piaskowanie może usunąć rdzę (w tym silnie osadzoną), brud i ślady starej farby z powierzchni metalowych konstrukcji. Nowoczesne piaskarki to urządzenia, które nie mają sobie równych pod względem efektywności i wydajności. Dzisiaj
Przy tym wszystkim urządzenia te są niezwykle proste w obsłudze, nie wymagają żadnej specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Piaskarki konstrukcyjnie składają się z pojemnika z piaskiem oraz węży doprowadzających powietrze i gotową mieszankę do miejsca pracy. Droższe piaskarki mają również wbudowany kompresor, który dostarcza powietrze pod odpowiednim ciśnieniem.
Wydajność tych maszyn jest osiągana dzięki unikalnej kombinacji starannie dobranego ścierniwa i ciśnienia powietrza. Mieszanka piasku i powietrza, która jest podawana do punktu czyszczenia strumieniowego, po prostu wymiata wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i rdzę z powierzchni obrabianego przedmiotu, pozostawiając czysty metal. Proces piaskowania jest odpowiedni dla wszystkich konstrukcji budowlanych, nawet tych o znacznych rozmiarach.
Proces użytkowania piaskarki na budowie
Do czego można użyć maszyny do piaskowania? Bez problemu można czyścić belki, konstrukcje spawane, ceowniki i różne wzmocnienia budowlane. Oczyszczone tą metodą konstrukcje mogą być wykorzystane do dalszych prac budowlanych lub w razie potrzeby poddane dalszej obróbce. W szczególności, powierzchnie obrabiane za pomocą urządzeń do piaskowania mogą być malowane różnymi farbami i powłokami oraz odporne na wilgoć i agresywne substancje przez długi czas.
Zastosowanie w budownictwie konstrukcji metalowych przygotowanych za pomocą obróbki mieszanką piaskową jest doskonałą okazją do znacznego zmniejszenia czasu, wysiłku i pieniędzy, do zagwarantowania niezawodności i wysokiej jakości budynków i konstrukcji.
Maszyny do piaskowania znajdziesz na https://www.contracor.com.pl/
Artykuł zewnętrzny
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS