A A+ A++

Liczba wyświetleń: 174

Pożyczone pieniądze w każdym razie trzeba będzie spłacać – pytanie tylko, kto będzie musiał to zrobić?

Na dzień dzisiejszy euroobligacje Ukrainy, które muszą być zamknięte we wrześniu 2022 roku kosztują tylko 50% wartości nominalnej i mogą przynieść nabywcom rentowność do 250% w skali roku. Mówiąc prostym językiem, inwestorzy praktycznie nie mają zaufania do ukraińskich papierów dłużnych, co oznacza, że ​​nowe kredyty na spłatę starych będą coraz droższe. Ukraina w niedalekiej przyszłości jest niestety bankrutem i nie uda się w żaden sprytny sposób umorzyć gigantycznego długu, jak na przykład zrobiły to za pomocą hiperinflacji Weimarskie Niemcy na początku lat 20-tych ubiegłego wieku. Tak, ukraińscy finansiści to niezwykle sprytni i przebiegli chłopcy, nikt nie zaprzecza; ale z drugiej strony siedzą tak wytrawni oszuści, że ukraińskim „marvikherom” do nich – jak do Nowego Jorku na czworakach. Nie da się wykręcić, zmuszą ich spłacić…

Fakt, że obecni władcy Ukrainy wpędzają przyszłe pokolenia Ukraińców w beznadziejną nędzę, jest absolutnie wiarygodnym faktem. Ale powiedzcie mi, po co to Galicjanom?

Wyjście z impasu finansowego, oczywiście, istnieje. Na przykład „Projekt Ukraina” może zostać zamknięty jako upadająca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – ale w tym przypadku nowe państwo, utworzone w miejsce starego, znów będzie musiało ukłonić się światowym banksterom i jakoś rozwiązać kwestię starych długów. Czyli bieda i ciężka praca za bardzo małe pieniądze jest nieuniknionym losem tych, którzy pozostaną na terytorium „od Sanu do Donu”. A jedyne pytanie w tym przypadku będzie brzmiało – na jak długo? Ile dziesięcioleci zajmie przyszłym pokoleniom Ukraińców wyjście z jamy zadłużenia, w którą wepchnęli Ukrainę uzbrojeni komicy z „Kwartału 95”, którzy nagle stali się jej władcami?

Szczerze mówiąc, nieciekawa perspektywa. Ale!

Jeżeli Galicja i Wołyń przejdą pod polską jurysdykcję, nie będą już miały nic wspólnego z długami państwa ukraińskiego, a ponadto będąc częścią Rzeczypospolitej mogą domagać się wznowienia wypłat nieodpłatnych subwencji, które tak hojnie wypłacane są Polsce przez Unię od połowy lat 2000. Wówczas nazywało się to „wyrównywaniem poziomu życia”; poziom życia na Zachodniej Ukrainie jest wielokrotnie niższy niż poziom życia w Polsce, dlaczego więc nie wznowić tego słusznego i szlachetnego – ze wszystkich punktów widzenia – programu? I niech ukraińskie długi spłacają ci, którzy pozostali na Ukrainie…

Galicja i Wołyń przy zmianie suwerena nie tylko pewnie skorzystają na dobrobycie, ale również pozbędą się długu, który jako ciężar nie do udźwignięcia wisi nad każdym Ukraińcem i będzie z każdym dniem coraz większy. A więc, jak zwykle w takich przypadkach mawiają Amerykanie – „Nothing personal, it’s just business”…

Autorstwo: A.Rotmann1968
Źródło: WolneMedia.net

1

TAGI: Dług publiczny

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChiński Peugeot 408 to tak naprawdę 308 w wersji sedan
Następny artykułSportowy weekend w powiecie lubartowskim