A A+ A++

Co zazwyczaj robisz na komputerze? Jeśli jesteś przeciętnym użytkownikiem, to zapewne przeglądasz media społecznościowe, odpisujesz na maile, załatwiasz sprawy urzędowe, oglądasz seriale i wiele więcej takich podstawowych rzeczy. W skrócie – wykorzystujesz laptopa do niewymagającej pracy biurowej i rozrywki, może sporadycznie w coś zagrasz. Taki zestaw zadań sprawia, że w laptopie nie jest Ci potrzebny największy dysk SSD, najlepszy model karty graficznej, czy najnowszy model Intel Core i7 i inne niesamowite parametry. Wystarczy Ci kompletnie podstawowa konfiguracja. Przy potrzebie kupna laptopa do takich zadań stoisz przed teoretycznie trudnym wyborem. Albo wydajesz 3-5 tysięcy na nowego laptopa, który będzie dosyć przeciętnie wykonany, albo wybierasz używanego biznesowego laptopa, który jest wykonany z solidnych materiałów i daje Ci takie same możliwości użytkowe. W tym artykule poznasz 1 powód sprawiający, że druga opcja będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Dzięki temu oszczędzisz kupę kasy – nic na tym nie tracąc. Zapraszamy!

Tanie laptopy dają Ci takie same możliwości, jak nowy laptop za kilkanaście tysięcy złotych – Po co przepłacać?

Na początku musimy zaznaczyć bardzo ważną rzecz. Jeśli używasz komputera do profesjonalnych zadań, takich jak grafika, montaż filmów, tworzenie projektów itd., to niestety tanie używane laptopy nie będą dla Ciebie wystarczającym rozwiązaniem. Przy takich zadaniach bardzo ważne są konkretne parametry. Wielkość pamięci RAM, pojemność dysku, wydajność karty graficznej i procesora, ekran. Kiedy wykorzystujesz komputer do wykonywania zaawansowanych zadań, to wszystkie wymienione parametry muszą zapewniać efektywną i wydajną pracę. Tanie laptopy, jakie możesz kupić np. do 2000 złotych, nie spełnią Twoich oczekiwań. Kompletnie inaczej to wygląda, jeśli wykorzystujesz laptopa do typowo biurowych zadań.

Czym różni się przeciętny nowy laptop biurowy od używanego laptopa z serii biznesowej? Między tymi urządzeniami występują 3 podstawowe różnice. Pierwsza sprawa to parametry. W używanym laptopie będziesz miał nieco starszy procesor, wolniejszy dysk, gorszy ekran i brak najnowocześniejszych technologii, które podbijają cenę, a zazwyczaj nikt ich nie używa. Kolejna sprawa to jakość wykonania. Kiedy porównujemy przeciętny nowy laptop biurowy z używanym laptop z serii biznesowej, to ten pierwszy nie ma większych szans. W takim przeciętnym nowym laptopie za kilka tysięcy nie możesz liczyć na świetne materiały wykonania. Taki laptop będzie się solidnie prezentował i jego konstrukcja przetrwa kilka lat użytkowania, ale pod kątem wytrzymałości w dłuższej perspektywie – to ten używany laptop biznesowy zapewni Ci lepszą trwałość ze względu na materiały wykonania. No i na końcu mamy cenę.

Za nowego przeciętnie wykonanego laptopa biurowego musisz obecnie zapłacić około 4 tysiące złotych zależnie od konfiguracji. Za używanego laptopa biznesowego wykonanego z jakościowych materiałów, który będzie w pełni zaspokajał Twoje użytkowe potrzeby przez kilka kolejnych lat, zapłacisz około 1500-2000 złotych. To wszystko sprawia, że zakup takiego laptopa będzie świetnym wyborem dla przeciętnego użytkownika komputera – po prostu nie ma sensu przepłacać. Przy wyborze takiego komputera musisz pamiętać o kilkunastu czynnikach, które poznasz poniżej.

Rozdzielczość ekranu, procesor Intel Core i5, przekątna ekranu, czyli jak wybrać idealny tani laptop do pracy biurowej i nie tylko?

Procedura zakupu używanego laptopa wygląda dokładnie tak samo, jak przy nowym urządzeniu. Musisz odpowiednio dopasować wszystkie parametry do Twoich potrzeb. Jeśli masz z tym problem, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnej pomocy. W sklepie AG – Notebooki, który znajdziesz na stronie https://www.ag.pl/, masz do dyspozycji szeroką ofertę laptopów oraz fachowe doradztwo, dzięki czemu z łatwością kupisz idealny komputer. Przejdź na powyższą stronę i sprawdź sam!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzegląd elektryczny domu – kiedy i po co robić?
Następny artykułTo najmniejsze miasto w Polsce. Wystarczy 20 minut spaceru, żeby z jednego końca miasta przejść na drugi