Dlaczego tak kochamy diamenty?
Źródło zdjęć: © materiały partnera
20.09.2024 09:37
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
“Diament to najlepszy przyjaciel kobiety” – słyszymy w piosence pochodzącej z pewnego kultowego filmu z lat 50. XX wieku. Trudno nam się z tym nie zgodzić, gdy patrzymy na krystalicznie czysty kamień i podziwiamy jedyny w swoim rodzaju sposób, w jaki załamuje światło. Diamenty od wieków uchodzą za symbol luksusu i rozbudzają wyobraźnię. Ich wartość wynika nie tylko z pięknego wyglądu – są bowiem niezwykle rzadkie (wydobywa się je jedynie w kilku miejscach na świecie). Nic więc dziwnego, że biżuteria z diamentami jest postrzegana jako szczególnie szlachetna i cenna. Niesie ze sobą również wiele znaczeń symbolicznych.
Ze względu na swoją rzadkość występowania i trwałość, diamenty są powszechnie rozpoznawalnym symbolem luksusu, prestiżu i bogactwa. Ich atutem jest ponadczasowe, klasyczne piękno i fascynujący blask, który działa hipnotyzująco. Mają wyjątkową zdolność do odbijania światła, przez co zdają się wręcz iskrzyć – a podkreślają to mistrzowskie szlify jubilerów. Każdy diament jest unikalny i stanowi prawdziwe naturalne dzieło sztuki. Doskonale widać to w diamentowej kolekcji marki Apart.
Krystalicznie czysty i trwały symbol miłości
Diamenty, składające się z atomów węgla, są najtwardszą naturalnie występującą materią na naszej planecie. Nawet jego nazwa wskazuje na niezwykłą trwałość – pochodzi od greckiego słowa “adamas” i oznacza niezniszczalny i niepokonany. Nic więc dziwnego, że ze względu na swoje wyjątkowe właściwości diamenty były cenione już w czasach antycznych, a wielu wierzyło w ich nadprzyrodzoną moc. Starożytni Grecy i Rzymianie uważali nawet, że minerały te są łzami bogów lub okruchami gwiazd!
W oczywisty sposób diamenty kojarzą się więc z trwałością i stabilnością. Są niemal wieczne. Dlatego też stają się pięknym symbolem miłości – która powinna być równie trwała i mocna co te szlachetne kamienie. Wręczenie ukochanej pierścionka z diamentem jest obietnicą wierności, uczucia, które pokona wszelkie przeciwności i będzie trwało “póki śmierć nas nie rozłączy”.
Diamenty reprezentują również wewnętrzną siłę, wolność i niezależność. Od wieków są używane do zdobienia insygniów władzy, podkreślając stojącą za nimi potęgę. Mogą być też traktowane jako symbol czystości – wiąże się to z ich przejrzystością i krystalicznym blaskiem. W końcu najbardziej cenne są właśnie idealnie czyste diamenty.
Diamenty nie tylko na specjalne okazje
Diamentowa biżuteria to absolutna klasyka i znak prestiżu, a jej chłodny urok doskonale komponuje się ze stylizacjami na wyjątkowe okazje. Kolczyki czy naszyjnik z brylantami sprawią, że nawet minimalistyczna kreacja będzie prezentować się bardzo szykownie. Dodadzą blasku zarówno małej czarnej, jak i wyrafinowanej sukni z trenem.
Nie oznacza to jednak, że biżuteria z diamentami nie nadaje się do noszenia na co dzień! Wręcz przeciwnie – pierścionek zaręczynowy z diamentem czy tenisowa bransoletka wręczona z okazji rocznicy ślubu to w końcu wspaniała pamiątka, którą chcesz mieć blisko siebie jak najczęściej, by cieszyć się jej pozytywnymi wibracjami. Na co dzień warto wybierać delikatne dodatki, jak minimalistyczne kolczyki z drobnymi kamieniami czy też subtelne łańcuszki z roziskrzonymi zawieszkami (diament w symboliczny sposób łączy się zwłaszcza z motywami serca i nieskończoności).
Warto pamiętać, że blask diamentów wystarczy wprawdzie za jedyną ozdobę, ale kamienie te pięknie wyglądają również w towarzystwie innych szlachetnych minerałów. W kolekcjach Apart można znaleźć biżuterię, w której wykorzystano zapierające dech w piersiach kompozycje z diamentów i szafirów, rubinów czy szmaragdów.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS