Rozmowa kwalifikacyjna dla wielu jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Chęć zdobycia nowej pracy oraz strach przed porażką wzbudza w nich paniczny, irracjonalny niepokój, a w przypadku niepowodzenia – stanowi źródło frustracji i zwątpienia we własne możliwości. Zupełnie niepotrzebnie…
Takie podejście jest bowiem nie tylko szkodliwe, ale nie ma też żadnego racjonalnego uzasadnienia. Udział w procesie rekrutacji jest naturalnym wydarzeniem, które czeka niemal każdego człowieka na którymś z etapów jego życia. Nie różni się niczym od egzaminu w szkole, na prawo jazdy, czy na studiach – jest po prostu procesem, który musimy przyjść. Zamiast niepotrzebnie stresować się rozmową kwalifikacyjną na długo przed jej rozpoczęciem warto poświęcić nieco czasu na właściwe przygotowanie się do niej, dzięki czemu unikniemy wielu nieprzyjemności, a do tego zdecydowanie zwiększymy swoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy. Poniżej znajdziecie cztery rady, które pomogą Wam bezstresowo przejść przez rekrutację bez względu na jej wynik.
Myśl pozytywnie
Pozytywne myślenie to klucz do sukcesu. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale Nasze nastawienie odgrywa dominującą rolę nie tylko przy rozwiązywaniu codziennych problemów, ale również w czasie stresujących sytuacji. Dzięki niemu jesteśmy nie tylko bardziej kreatywni i racjonalni, ale popełniamy też mniej błędów. W ten sposób możemy lepiej wypaść nawet jeżeli padną trudne pytania
Wyśpij się
Odpowiednia dawka snu potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Bycie wypoczętym przed ważnym wydarzeniem jest kluczem do sukcesu, również w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej. Zadbaj o to, aby Twój sen trwał przynajmniej osiem godzin i nie był przerywany – wówczas ma największą wartość i najlepiej regeneruje organizm
Pamiętaj o uśmiechu
Ważnym elementem prawidłowego rozpoczęcia rozmowy rekrutacyjnej jest… uśmiech. Nie oznacza to oczywiście, że masz dookoła epatować swoim nienagannym uzębieniem. Delikatne uśmiechanie się po wejściu i w trakcie rozmowy doda Ci uroku i pozytywnie wpłynie na odbiór Twojej osoby.
Jeżeli się nie udało to… nic straconego
Praca jest ważnym aspektem ludzkiego funkcjonowania, pozwalającym na normalną egzystencję, jednak zanim zaczniemy się „nakręcać” warto uświadomić sobie, że ewentualne niepowodzenie nie będzie miało żadnego istotnego wpływu na nasze życie. Staniemy po prostu przed koniecznością zrobienia kolejnego podejścia na inne stanowisko. Zdobędziemy za to cenne doświadczenie, które pozwoli na wyciągnięcie wniosków z własnych błędów oraz ich uniknięcie w przyszłych procesach rekrutacyjnych – porażka jest jednym z odcinków drogi do sukcesu!
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS