A A+ A++

BRANIEWO. W Braniewie pojawi się stacja ładowania pojazdów elektrycznych na słupach oświetleniowych. Rozwiązanie takie jest oferowane przez Energę Oświetlenie, spółkę zależną Energi z Grupy ORLEN (część ORLEN Charge).

System ładowania pojazdów elektrycznych oferowany przez Grupę ORLEN stał się pierwszym i jedynym w Polsce, który zaproponuje kierowcom dostęp do tego typu urządzeń. Obecnie Energa Oświetlenie będzie aktualizować oprogramowanie na stacjach zainstalowanych w ramach pilotażu na terenie Gdyni (przy ul. Polskiej i Komandorskiej). Kolejne stacje, jakie spółka wybuduje w ramach oferty komercyjnej, będą już od początku włączane do sieci informatycznej ORLEN Charge.

Nowiny Północne

Pierwsze tego typu urządzenia zostaną zamontowane na słupach oświetleniowych w Braniewie, Pucku, Helu, Pelplinie oraz Miastku. Kolejne – w województwie warmińsko-mazurskim – pojawią się w Elblągu i Olsztynie.

W pierwszej kolejności w ramach umów z samorządami montowane będą pojedyncze stacje podłączone do jednego układu sterowania. Wraz z zakończeniem obecnego etapu programu pilotażowego, prowadzonego wspólnie z władzami miasta Gdyni, spółka zakłada jednak poszerzenie oferty o urządzenia działające w sprzężeniu, czyli instalowane po kilka stacji na jednym obwodzie oświetleniowym. Co więcej, każda umowa z samorządem będzie indywidualnie ustalać zasady korzystania z urządzeń w sieci ORLEN Charge.

 

Pierwsze takie rozwiązanie w Polsce

Stacje ładowania montowane przez Energę Oświetlenie na słupach oświetleniowych są wyjątkowe przede wszystkim dlatego, że powstają na już istniejącej infrastrukturze. Wcześniejsze próby wprowadzenia tego typu urządzeń na polski rynek wiązały się z budową słupów, dedykowanych przyłączy i układów sterowania od zera. Tymczasem dzięki wykorzystaniu zasobów, które już są w posiadaniu spółki bądź klienta, Energa Oświetlenie może zaproponować rozwiązanie tańsze i szybsze w realizacji ze względu m.in. na mniejszą liczbę pozwoleń i decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzenia inwestycji. Urządzenia te są też bardzo elastyczne – przy niewielkiej i łatwej modyfikacji mogą ładować nie tylko auta, ale też inne pojazdy elektryczne, jak popularne obecnie hulajnogi elektryczne.

Same stacje ładowania operują mocą od 3 do 22 kW, w zależności od pracy samej lampy i jej bieżącego zapotrzebowania na energię. Urządzenia przeznaczone są do uzupełniania stanu baterii pojazdów elektrycznych podczas postoju bądź pełnego ładowania w ciągu nocy.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ

w Nowinach Północnych!

KONTAKT:

Mail: [email protected]

Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

 



 

Inf. prasowa Energa SA

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPotężne wybuchy w Kabulu, wśród zabitych są dzieci
Następny artykułSylwia Bomba na ramówce TVN. Klasa sama w sobie