A A+ A++

fot. UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Gości z Kosowa najbardziej interesowała działalność spółek górniczych w kontekście korzyści finansowych dla gminy, ale również znaczenie szkód górniczych i zanieczyszczeń dla potencjalnych inwestorów.

Jak informują urzędnicy, podczas wizyty zwracano uwagę na poziom zieleni w mieście oraz na wysokość dotacji na wymianę urządzeń grzewczych.

 – Przedstawiliśmy działalność Enter Jastrzębie oraz projektu Kssenon2, którego założenia doprecyzowujemy razem z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Wskazaliśmy, że dywersyfikacja miejskiej gospodarki w kierunku nowoczesnych technologii oraz sektora turystycznego są naszym priorytetem. Wpływ działalności wydobywczej na jakość terenów inwestycyjnym, mimo atrakcyjności ceny, infrastruktury i zachęt inwestycyjnych, wymusza na nas szukanie alternatyw dla rozwoju gospodarczego Jastrzębia-Zdroju – informuje jastrzębski magistrat.

W trakcie pobytu w Jastrzębiu-Zdroju goście zobaczyli tereny po KWK Jas-Mos, Żelazny Szlak Rowerowy, budynek Łaźni Moszczenica oraz Park Zdrojowy. Wymiana jest realizowana przez Stowarzyszenie Gmin Górniczych w Polsce w ramach projektu Komisji Europejskiej Wymiana Regionów Węglowych Bałkanów Zachodnich i Ukrainy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiliony na inwestycje w powiecie kętrzyńskim
Następny artykułPonad połowa kraju jest poważnie zagrożona suszą