A A+ A++

Przedstawiciele miasta partnerskiego Guilin na czele z zastępcą burmistrza panem Wang Xin odwiedzili Toruń. 25 czerwca 2024 r. spotkał się z nimi prezydent Paweł Gulewski.

Goście z Guilin są uczestnikami odbywającej się w Bydgoszczy w dniach 24-26 czerwca 2024 Światowej Konferencji Kanałów (World Canals Conference – WCC) organizowanej pod patronatem i przy współpracy Inland Waterways International. Jest to coroczne święto entuzjastów żeglugi śródlądowej, które odbywa się na przemian w Europie, Azji i Ameryce (2019 – Chiny, 2021 – USA, 2022 – Niemcy, 2025 – USA). Konferencja daje sposobność do dyskusji na temat rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce oraz osadzenia jej w kontekście międzynarodowym i jest doskonałą okazją do wymiany poglądów, pomysłów, a przede wszystkim poznania rozwiązań stosowanych w innych krajach. WCC2024 to również możliwość budowania relacji pomiędzy wszystkimi, którzy na co dzień korzystają, dbają i rozwijają żeglugę śródlądową. 25 czerwca delegacja odwiedziła Urząd Miasta Torunia.

Warto przypomnieć, że umowa partnerska z miastem Guilin w Chinach została podpisana 29 sierpnia 2010 roku w Sali Królewskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. 

– Chcemy zacieśniać współpracę i stosunki, dlatego cieszę się, że możemy się dziś spotkać. Wkrótce planujemy przedstawić strategię promocji także dla naszych miast partnerskich, więc tutaj jest ogromne pole do wykorzystania. Wiem, że przed Państwem intensywny program, więc nadzieję, że spędzicie w naszym mieście ciekawy dzień – podkreślał Prezydent Paweł Gulewski.

– Bardzo dziękuję za to spotkanie. Gratuluję też wyboru na Prezydenta Miasta Torunia. Liczę na zintensyfikowanie naszych kontaktów i współpracy, nie tylko w zakresie wymiany kulturalnej i turystyki. Jesteśmy ciekawi Torunia i tego, w jaki sposób jest zarządzany. W imieniu burmistrza Guilin zapraszam Pana do odwiedzenia naszego miasta – mówił Wang Xin, zastępca burmistrza Guilin.

Po spotkaniu goście zwiedzili Toruń – odwiedzili między innymi Dom Kopernika.

Zdjęcia: © UMT 2024, autor: Paula Gałązka, licencja: CC BY-NC 4.0

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Czyste powietrze” pozwala na wymianę nie tylko „kopciuchów”. Trwa nabór wniosków
Następny artykułGreenwashing: jak nie dać się zwieść zielonym hasłom?