Festiwal bramek na Veltins ArenaGelsenkirchen rozpoczął się już w 7. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Andre Silva. Strzelanie w tym spotkaniu jednak dopiero się rozpoczęło, a RB Lipsk nie dao żadnych szans rywalom, całkowicie ich deklasując.

Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 0:4. Kolejne trafienia dla gości dołożyli: Benjamin Henrichs, ponownie Andre Silva i Timo Werner.

W drugiej odsłonie piłkarze nie zdjęli nogi z gazu, jeśli chodzi o strzelanie bramek. Schalke próbowało nawiązać walkę i zdobyło nawet jednego gola. W 56. minucie honorowe trafienie dla podopiecznych Thomasa Reisa zanotował Soichiro Kozuki.

W 83. minucie padła kolejna bramka dla RB Lipsk, a jej autorem był Hiszpan, Dani Olmo. Zaledwie siedem minut później dzieła dopełnił Yussuf Poulsen, który ustanowił wynik spotkania na 1:6. To był prawdziwy pokaz siły podopiecznych Marco Rose.

Po tym spotkaniu RB Lipsk wskoczył na 2. miejsce Bundesligi i po 17 meczach ma 32 punkty. W takiej samej ilości spotkań Schalke 04 zdołało uzbierać zaledwie 9 “oczek” i jest “czerwoną latarnią” ligi niemieckiej

Co za klops bramkarza Lipska! Ośmieszył się tym zagraniem. WIDEO (Polsat Sport)/Polsat Sport/Polsat Sport