W Bułgarii rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa Europy w siatkówce do lat 18. Inauguracyjny mecz ma już za sobą reprezentacja Polski, która typowana jest w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa. W środę Biało-Czerwoni zmierzyli się z Ukrainą i potwierdzili medalowe aspiracje. Różnica klas była bardzo wyraźna.

Młodzi Polacy idą po medal mistrzostw Europy. Fantastyczny start. Ukraina rozbita

Ekipa, którą prowadzi były selekcjoner kobiecej kadry Jacek Nawrocki, w pierwszym secie przegrywała tylko na samym początku. Ukraińcy wyszli na 2:0, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Polacy błyskawicznie odrobili straty i konsekwentnie budowali przewagę. Sporo też zawdzięczali niewymuszonym błędom rywali. Skończyło się imponującym zwycięstwem 25:12.

W miarę wyrównaną walkę Ukraińcy byli w stanie nawiązać jedynie w początkowej fazie drugiej partii. Do stanu 10:9 gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Później jednak Polacy zanotowali kapitalną serię i zrobiło się 16:11. Nasi sąsiedzi wyraźnie stracili wiarę i znów zaczęli popełniać mnóstwo błędów. W konsekwencji do końca seta zdobyli raptem trzy punkty i skończyło się wynikiem 25:14.

Imponujący start siatkarzy. Już prowadzą w tabeli

W ostatniej odsłonie Polacy dominowali już od początku do końca. Rewelacyjnie spisywał się nasz przyjmujący Bartosz Chrzanowski, który w całym spotkaniu zdobył 15 punktów. 12 dołożył zaś Marcel Kiciński. Podobnie jak w pierwszym secie padł wynik 25:12 i Polska zapisała sobie trzy punkty do tabeli grupy 1, w której objęła prowadzenie.

W fazie grupowej Polaków czeka jeszcze sześć meczów: z Austrią, Finlandią, Turcją, Francją, Portugalią oraz gospodarzem turnieju – Bułgarią. Stracie z Austriakami odbędzie się w czwartek o godz. 19:00. Do półfinału awansują tylko dwa najlepsze zespoły z obu grup. Dwa lata temu naszej kadrze ta sztuka się nie udała i mistrzostwa Europy U-18 zakończyła dopiero na ósmym miejscu. W 2020 r. wywalczyła za to brązowy medal.