Przy składaniu nowego zestawu komputerowego większość konsumentów największą uwagę, ale i lwią część posiadanego budżetu, poświęca na procesor i kartę graficzną. Trudno się temu dziwić, gdy to właśnie te podzespoły grają pierwsze skrzypce w wydajności w grach i programach. Pozostałe elementy PC mogą być jednak równie ważne. Na przykład cooler CPU przekłada się zarówno na kulturę pracy, a więc komfort użytkownika, jak i temperatury, a więc zarówno wydajność bazową i osiągane zegary turbo, jak i możliwość ewentualnego podkręcenia odblokowanych jednostek. Dzisiaj pochylimy się nad ofertą Deepcool, bowiem azjaci zaprezentowali dwuwieżowego przedstawiciela wagi ciężkiej w postaci modelu AK620.
Deepcool AK620 trafi do sprzedaży w październiku. Sugerowana cena chłodzenia w Polsce ustalona została na poziomie około 270 złotych.
Test chłodzenia Deepcool Assassin III – Nowy król wydajności?
Deepcool AK620 to chłodzenie procesora o wymiarach 160 x 127 x 110 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze 1456 gramów. Mamy tutaj do czynienia z dwoma aluminiowymi radiatorami, sześcioma rurkami cieplnymi o średnicy 6 milimetrów każda oraz miedzianą, niklowaną podstawą. Całość dopełniają dwa autorskie wentylatory 120-milimetrowe z dziewięcioma łopatkami oraz łożyskami typu FDB. Pracują one z prędkością od 500 do 1850 (±10%) obrotów na minutę przy wydajności do 68,99 CFM, ciśnieniu do 2,19 mmH2O i deklarowanej kulturze pracy poniżej 28 dB(A). Ich żywotność to 50 000 godzin.
Test Deepcool Castle 240EX – Metalowo-kolorowy przepis na sukces?
Takie połączenie sprawia, że Deepcool AK620 zgodnie z zapewnieniami producenta jest w stanie obsłużyć bez problemu procesory o TDP do 260 W. Tym samym niestraszne mu topowe jednostki Intel Core i9 czy AMD Ryzen 9, nawet pod OC. Opisywany cooler trafi do sprzedaży w październiku. Sugerowana cena chłodzenia w Polsce ustalona została na poziomie około 270 złotych. W opakowaniu konsument prócz elementów montażowych znajdzie również rozgałęźnik dla wentylatorów, pastę termoprzewodzącą oraz specjalny wkrętak ułatwiający instalację.
Źródło: Deepcool
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS