A A+ A++

Za nami różowy październik oraz cykl spotkań „Profilaktyka ratuje życie”, pod patronatem honorowym Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego. Barbara Wnukowska, inicjatorka akcji profilaktycznych wraz z Dorotą Dąbrowską – Łukasiak, oddziałową Oddziału  Onkologii Ginekologicznej Białostockiego Centrum Onkologii w Białymstoku oraz Agatą Borowik – Boboryko, pracownikiem administracji szpitala przeprowadziły w październiku spotkania w szkołach powiatu sokólskiego. Zakończeniem tej kampanii było spotkanie z pracownikami Starostwa Powiatowego w Sokółce.

– Dbanie o zdrowie jest obowiązkiem każdego z nas, wynikającym z kultury śródziemnomorskiej i idei chrześcijańskiej, w której się wychowaliśmy. Ponadto jest to również obowiązek społeczny – rozpoczął spotkanie Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Sokólski.

Wicestarosta zwrócił się do zebranych, aby dbali o siebie po to, żeby być jak najdłużej zdrowymi, sprawnymi, żeby móc realizować swoje plany. Nie sposób nie docenić takich działań, mających na celu poprawienie jakości naszego życia i dbanie o to, by to życie było jak najszczęśliwsze i jak najdłuższe.

W codziennym życiu, pełnym pośpiechu i pogoni za kolejnymi ważnymi sprawami często brakuje czasu na rzeczy, które są najbardziej istotne. Na nasze zdrowie. Bez niego osiągane sukcesy, ciężko zarobione pieniądze czy liczni przyjaciele są mało warte. Obowiązkiem każdego człowieka jest wygospodarowanie chwili czasu na podstawowe, profilaktyczne badania.

– Spotkania zarówno z młodzieżą szkolną jak i pracownikami Starostwa Powiatowego miały przede wszystkim podkreślić jak ważna jest profilaktyka, która ratuje życie. Tu przede wszystkim ważne jest to aby każdy mógł w swoim życiu poświęcić choć odrobinę czasu aby tą profilaktykę zastosować. Mamy jedno życie i o tym musimy pamiętać – dodała Dorota Dąbrowska-Łukasiak, oddziałowa ginekologii onkologicznej w BCO.

Barbara Wnukowska, inicjatorka spotkań podsumowując cały cykl stwierdziła, że profilaktyka to nie tylko badanie samoistne lub u lekarza. Są to przede wszystkim potrzeby człowieka, mające na celu poprawę jakości naszego życia.

– Nie chodzi  o to, ile dni przeżyjemy, ale w jaki sposób. Wiec stawiam na psychikę, na emocje, na uczucia. Po spotkaniach z młodzieżą w szkołach średnich, słuchając jakie ma ona problemy, zrozumiałam, jak trzeba wcześnie edukować młode społeczeństwo. Po to chociażby, żeby żyło zdrowiej i lepiej i pracowało przede wszystkim na swoją psychikę, na swoją akceptację, samorealizację. Szczęśliwy człowiek potrafi nie tylko siebie uratować ale uratować cały świat – spuentowała Barbara Wnukowska.

* Materiał zlecony

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkandaliczny wyrok rosyjskiego sądu ws. tablicy katyńskiej!
Następny artykułKoniec zwycięskiej serii. W Trzyńcu lepszy wicelider