Legia Warszawa wygrała trzeci mecz w fazie grupowej FIBA Europe Cup. W hali na Bemowie “Wojskowi” pokonali FC Porto 71:61 i utrzymali pozycję lidera w grupie H z kompletem zwycięstw.

Zbigniew Czyż: Trzeci mecz w FIBA Europe Cup i trzecia wygrana Legii. Gdzie leżał klucz do zwycięstwa?

Dariusz Wyka, Legia Warszawa: – Trener nas uczulał przed spotkaniem, że to będzie bardzo fizyczny mecz. I taki był. Koszykarze FC Porto mają bardzo dobre warunki fizyczne. Musieliśmy się dostosować trochę do tych warunków. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy wykorzystywać wszystkich okazji do zdobywania punktów, nie trafialiśmy do kosza z czystych pozycji. W drugiej połowie, po tym jak trener powiedział nam w przerwie, żeby się tym nie przejmować było już lepiej i na szczęście wygraliśmy.

To był najtrudniejszy jak dotąd mecz dla Legii w fazie grupowej europejskich pucharów i najgroźniejszy rywal?

– Tak. Po dwóch pierwszych meczach z zespołami z Rumunii i Węgier FC Porto nie podeszło do rywalizacji z nami w jakiś lekceważący sposób, wręcz przeciwnie. Wiedzieli, że tamte mecze wygraliśmy dosyć wysoko, potraktowali nas bardzo poważnie. To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale najważniejsze, że wygraliśmy.

W waszym zespole było widać dużą mobilizację, trybuny zostały wypełnione do ostatniego miejsca. Taka marka jak FC Porto wywołała u was dodatkowe pokłady energii?

– Na pewno tak. To bardzo uznana marka, nie tylko w piłce nożnej ale też w koszykówce. W lidze portugalskiej nie mają sobie równych. Fajnie, że trybuny były pełne, u nas ten mecz wywołał taki dodatkowy dreszczyk emocji.

Z kompletem trzech zwycięstw Legia jest liderem grupy H z przewagą dwóch punktó … czytaj dalej