A A+ A++

Rosyjskie firmy w ogóle przestały otrzymywać zaproszenia do większości przetargów, chociaż dostają je dostawcy z innych krajów – twierdzi Suchow. Ponadto, jego zdaniem, zgłaszano roszczenia dotyczące jakości towaru, wydawane po fakcie, choć „towar podczas produkcji i załadunku na każdym etapie był sprawdzany przez inspektorów wynajętych przez WFP ONZ i pomyślnie przeszedł wszystkie badania laboratoryjne”.

Rosjanie: „Darczyńcy postępują podle, Rosjanie są w porządku”

W 2024 r. firmy z Rosji przestały otrzymywać powiadomienia o większości przetargów WFP. Działalność organizacji finansowana jest z dobrowolnych składek darczyńców – rządów, organizacji, korporacji i osób prywatnych.

Według najnowszych dostępnych danych, w 2022 r. całkowity wkład na rzecz organizacji wyniósł 14,2 mld dolarów. Do największych krajów-darczyńców należą Stany Zjednoczone (7,2 miliarda dolarów), Niemcy (1,7 miliarda dolarów) i UE (698,2 miliona dolarów).

„Obecnie sytuacja wygląda następująco: wielu darczyńców przekazując środki na rzecz WFP, zamieszcza klauzulę, że ich pieniądze nie mogą zostać wykorzystane na zakup żywności wyprodukowanej w Rosji lub zakupionej od rosyjskich firm” – wyjaśnia Diljara Rawiłowa-Borowik, zastępczyni stałego przedstawiciela Rosji przy WFP.

Zasady organizacji pozwalają darczyńcom nakładać takie warunki, ponieważ w przeciwieństwie do FAO s … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNakryjmy ołtarz naszego serca czystym obrusem. Boże Ciało w Przemyślu
Następny artykułPodziękowania za wzorową postawę ucznia klasy strażackiej z Piły