A A+ A++

Od marca na jego pokładzie szkolili się studenci i uczniowie szkół oraz uczelni morskich. W tym czasie przepłynął ponad 8 tysięcy mil morskich i zawinął do kilkunastu portów. Teraz wrócił do domu. W piątek, 30 września „Dar Młodzieży” wpłynął do gdyńskiego portu i zacumował na swoim stałym miejscu przy nabrzeżu Pomorskim. Tym samym zakończył tegoroczny sezon rejsów szkoleniowych.

„Dar Młodzieży” wrócił do Gdyni z ostatniego rejsu w tym roku. Na jego pokładzie przypłynęło 130 studentów Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego, którzy właśnie zakończyli praktyki morskie.

Żaglowiec odbył w tym roku sześć podróży szkoleniowych. Ostatnia z nich rozpoczęła się 30 sierpnia. Po wypłynięciu z Gdyni statek odwiedził porty w Hamburgu oraz Gdańsku. Natomiast ostatnim przystankiem „Daru Młodzieży” przed powrotem do domu było Świnoujście.

Na pokładzie żaglowca szkoliło się w tym roku 549 studentów i uczniów. Poza studentami Uniwersytetu Morskiego byli to żacy belgijskiej Hogere Zeevaartschool oraz uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu, Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku, Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie, Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią, Technikum Żeglugi Śródlądowej, a także młodzież z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

W trakcie sezonu szkoleniowego „Dar Młodzieży” przepłynął ponad 8 tysięcy mil morskich. Zawinął do: Antwerpii, La Coruny, Kopenhagi, Gdańska, Rouen, Kilonii, Esbjergu, Harlingen, Vlissingen, Aalborga, Rostocku, Bremerhaven, Szczecina czy Hamburga.

Za nieco ponad tydzień, w sobotę, 8 października żaglowiec ponownie znajdzie się w centrum uwagi. Na nabrzeżu Pomorskim – obok miejsca, w którym cumuje statek – odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNad powstającym zakładem radioterapii zawisła wiecha. Zakończył się pierwszy etap budowy
Następny artykułRynek zyska nowe oblicze