A A+ A++

Boiska typu Orlik to boiska ze sztuczną nawierzchnią, które stały się niezwykle komfortową alternatywą dla klasycznych boisk. Ich główną zaletą jest to, że nie wymagają aż taż częstych zabiegów pielęgnacyjnych jak boiska trawiaste (nie trzeba ich regularnie kosić itd.) co nie oznacza, że nie trzeba pamiętać o ich konserwacji. Chcąc zadbać o ich najlepszą kondycję, która pozwoli zyskać prawidłowe parametry gry, w tym sprężystość, toczenie piłki itp. konieczne jest pamiętanie o okresowej konserwacji (2-4 razy w roku). Na czym polega czyszczenie boisk typu Orlik. Na co zwrócić uwagę?

Odpowiednia konserwacja boisk typu Orlik – najważniejsze elementy

Większość Orlików, szczególnie tych zrealizowanych w ramach licznych programów rządowych, wymaga przestrzegania warunków gwarancji, w tym określonej ilości i częstotliwości konserwacji. Brak ich realizacji niesie poważne konsekwencje w postaci utraty praw gwarancyjnych i rękojmi. Prawidłowa obsługa Orlików wymaga zatem ich regularnego czyszczenia i dbałości o doskonałą kondycję włókien sztucznej trawy oraz granulatu.

Czyszczenie boisk typu Orlik – na co zwrócić uwagę?

Prawidłowe parametry boiska i jakość gry na nim gwarantuje optymalna kondycja głównej warstwy wypełnienia, która odpowiada za odprowadzanie wody z powierzchni boiska, jak i inne jego elementy. Konieczne jest zatem stosowanie odpowiednich urządzeń, które pomogą oczyścić piasek i granulat gumowy, wyczyszczenie trudno dostępnych zakamarków, wyrównanie powierzchni i doskonałe wyrównanie i wczesanie materiału wypełnienia w nawierzchnię.

Wśród prac konserwacyjnych na boiskach typu Orlik należy zadbać o prawidłowe zamiatanie osadów z ich powierzchni, ale i oczyszczenie murawy poprzez profesjonalne czesanie i bronowanie. Zabiegi te pozwolą usunąć niechciany brud, kamienie, jak i inne zanieczyszczenia typu plastik, kapsle, drobiny szkła i im podobne. Czyszczenie murawy wymaga również rozdrobnienia materiału wypełniającego tak, aby nie kondensował się i nie zbijał w większe kawałki, gdyż tylko równomiernie rozłożony umożliwia on prawidłowy drenaż boiska.

Starannie rozprowadzony na całej nawierzchni granulat pozwala utrzymać włókna sztucznej trawy w dobrej kondycji przez dłuższy czas, co czyni ją wytrzymalszą na codzienne użytkowanie, redukując niszczenie i wyrabianie. Czyszczenie boisk typu Orlik to także dbałość o uzupełnienie brakującego granulatu, a także dokładne wyczesanie nawierzchni z pomocą specjalistycznej maszyny, która pomaga na jego równomierne rozłożenie i wyrównanie nierówności trawnika.

Co pozwala uzyskać profesjonalne czyszczenie boisk typu Orlik?

Regularne i staranne czyszczenie boisk typu Orlik to gwarancja utrzymania ich w należytej czystości, która zapewnia komfort i wygodę użytkowania przestrzeni. Dodatkowo zapewnia ono prawidłowe funkcjonowanie systemu drenażu boiska, a co za tym idzie, żadna, nawet najbardziej intensywna ulewa nie sprawi, że nawierzchnia będzie nadmiernie mokra i niezdatna do gry. Staranne zabiegi konserwacyjne to także dbałość o utrzymanie pierwotnych parametrów Orlika, który zapewnia bezpieczną powierzchnię do uprawiania sportu. Równomiernie rozprowadzony granulat i rozczesane włókna sztucznej trawy wpływają również na poprawę jakości gry na boisku. Regularność prac czyszczących to dłuższa żywotność materiałów składowych boiska i wiele lat użyteczności.

więcej na stronie AlpinkaSport.pl

 artykuł promocyjny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Ja i ekipa to holocaust, złodzieje, kolesie, łobuzy”. Owsiak podsumował, jak atakowano Pol'and'Rock
Następny artykułKod źródłowy WWW sprzedany