A A+ A++

O urządzeniach do wzmacniania mięśni, ich historii i obecnych możliwościach mówi Julia Litwicka – kosmetolog z krakowskiego SCM estetic.

Mocne i dobrze zbudowane mięśnie warunkują dobry wygląd sylwetki. Nawet jeśli na ciele znajduje się niewiele tkanki tłuszczowej, a skóra jest jędrna, figura nadal może wymagać korekty. Zapadnięte pośladki, spłaszczony na boki brzuch, szczupłe, albo obwisłe ramiona nie przypominają zdrowej, wysportowanej sylwetki. Jeżeli dodatkowo występuje nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej sylwetka zaczyna wizualnie obwisać i rozlewać się w niekształtną masę. Mięśnie natomiast sprawiają, że sylwetka jest zwarta. Modelują ją, podtrzymując i formując rozłożone na nich tkankę tłuszczową i skórę. Gdy rozbudowują się, wypełniają ciało kształtując je.Poza tym mocniejsze mięśnie to też większa potrzeba na zapotrzebowanie energetyczne, dlatego rozbudowując je jednocześnie szybciej redukujemy tkankę tłuszczową.

Jak mówi Julia Litwicka – kosmetolog z krakowskiego SCM estetic jeszcze kilka lat temu osoby chcące wyrzeźbić mięśnie miały możliwość to wykonać tylko za pomocą treningów! – W gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii nie było alternatyw dla wsparcia ćwiczeń siłowni. Obecnie bardzo się to zmieniło! Na rynku dostępne sąbardzo zaawansowane urządzenia wzmacniające mięśnie, oparte o wykorzystanie technologii HIFEM (wysokoenergetyczne fale elektromagnetyczne). Jednak to tak naprawdę historia ostatnich dwóch-trzech lat.

Urządzenia wzmacniające mięśnie, mają swoje korzenie tak naprawdę bardzo dawno, bo w badaniach naukowych pochodzących z XVIII wieku. W 1762 roku włoski fizjolog Luigi Galvani przeprowadził eksperyment. Podczas burzy wystawił na taras tacę z martwą żabą, do której przytwierdził metalowy pręt. Przy każdym uderzeniu pioruna martwa żaba poruszała kończynami! To odkrycie doprowadziło do bardziej zaawansowanych eksperymentów, które ujawniły, że prąd elektryczny może powodować skurcze mięśni u żywych organizmów.W ciągu kolejnych wieków kontynuowano badania. W połowie XIX w. naukowcy zaczęli testować w tym zakresie ssaki. Badania te wykazały dużo większą siłę skurczu wywołanego elektrostymulacją, niż w przypadkach dobrowolnego skurczu. .Jednak prawdziwy rozwój urządzeń wzmacniających mięśnie nastąpił dopiero w XX wieku.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzieła sztuki z tworzyw sztucznych szybko niszczeją
Następny artykułPolacy żyją o 5 lat krócej niż mieszkańcy Europy Zachodniej