A A+ A++

Żyjemy w czasach, kiedy na drugi koniec świata możemy polecieć za grosze, przedsiębiorcy coraz chętniej nawiązują współpracę z obcokrajowcami, a w poszukiwaniu informacji na zawiłe tematy trzeba się posiłkować także zagranicznymi stronami. Krótko mówiąc – języki obce stanowią absolutną podstawę komunikacji w XXI wieku.

Jeszcze 20-30 lat temu mało kto mógł sobie pozwolić na zagraniczne wakacje, nie wspominając o czytaniu zagranicznej prasy, do której dostęp i tak był ograniczony. W tej chwili świat stoi przed nami otworem, a możliwość jego poznawania daje nam znajomość języków obcych. Chociaż każdy z nas ma inne motywacje, okazuje się, że wszyscy potrzebujemy posługiwać się czymś więcej, niż tylko językiem ojczystym.

Dlaczego warto?

Niektórym jest to potrzebne do zdania egzaminu maturalnego, inni coraz częściej jeżdżą na międzynarodowe konferencje lub wakacje poza granice Polski. Kolejna grupa po prostu lubi oglądać filmy nagrywane przez zagranicznych youtuberów. Niezależnie od naszych motywacji, nigdy nie jest za późno, żeby pod szlifować język obcy, który już znamy lub by nauczyć się nowego.

Korzyści płynących ze znajomości języków jest mnóstwo, postaramy się wymienić tylko kilka istotnych. Po pierwsze, posługiwanie się dwoma lub więcej językami pozwala nam znaleźć pracę lub studia zgodne z naszymi upodobaniami – może to być dobrze płatny etat w międzynarodowej korporacji, jak i studiowanie technologii drewna w dalekiej Laponii – świat stoi otworem! Znając języki obce bez problemu będziemy mogli się porozumieć nawet w najdalszych zakątkach świata, a kto wie, może zapoczątkuje to wspaniałe znajomości, które nie dość, że pozostaną na lata, to także poszerzą nasze horyzonty oraz pozwolą nam się otworzyć na nowe doznania, kultury i poglądy.

Niewątpliwym atutem płynnego posługiwania się językami obcymi jest także poznawanie ulubionych filmów, seriali, piosenek czy książek w oryginale – nie musimy czekać kilku dodatkowych miesięcy na polskie tłumaczenie najnowszej powieści naszego ulubionego autora albo na napisy do filmu, który od dawna chcieliśmy zobaczyć. W pełni możemy się skupić na dialogach, wsłuchując się w wymowę i akcent, a jeśli będziemy oglądać film z napisami, bez problemu wyłapiemy różnice pomiędzy tłumaczeniem, a oryginalnym tekstem.

To tylko kilka powodów, dla których warto uczyć się zarówno popularnych i powszechnych języków, jak choćby angielski i niemiecki, a także języków niszowych, które dopiero stają się u nas popularne, a które otwierają dodatkowe drzwi do rozwoju kariery na świecie (chiński) i które mogą sporo namieszać na rynku w najbliższych latach.

Gdzie się uczyć?

W jaki sposób najlepiej nauczyć się języka obcego? Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na kurs językowy, gdzie pod okiem profesjonalnego lektora poznajemy gramatykę, słownictwo oraz wymowę interesującego nas języka. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż samodzielna praca w domu, kiedy szybko traci się motywację, a nikt nie ma możliwości skorygowania popełnianych przez nas błędów. Możliwość skutecznej nauki języka daje Szkoła Języków Obcych Highland w Nowym Targu, która od niemal dwudziestu lat kształci dzieci, młodzież i dorosłych z zakresu różnych języków obcych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz świetnemu wyposażeniu wypracowaliśmy elastyczny system nauczania, który jest podporządkowany kursantom i ich indywidualnym potrzebom. Nasza doświadczona i przyjacielska kadra cechuje się najwyższym stopniem profesjonalizmu, a wprowadzane innowacje sprawiają, że na zajęciach nigdy nie jest nudno. Stale poszerzamy także swoją ofertę, żeby jak najlepiej dostosować ją do potrzeb klientów. Przyjdź i sprawdź – zobacz, że nauka języków nie boli, a posługiwanie się nimi daje ogromną satysfakcję!

Szkoła Języków Obcych Highland w Nowym Targu
ul. Szpitalna 4
34-400 Nowy Targ
Tel. 607 441 344

Odwiedź nas naszym FB

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBiblioteka. „Jak ograniczyć ilość odpadów?” We wtorek spotkanie z Anną Jaklewicz – podróżniczką i aktywistką ekologiczną
Następny artykułKs. Zdzisław Sadko wygrał proces wytoczony „Gazecie Krakowskiej”