A A+ A++

06
lis 2024

Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie opracowało koncepcję budowy kanalizacji sanitarnej w ulicach Poważe, Opłotki i Nadrzecznej. Plany te przedstawiono mieszkańcom. Poinformowano ich również ile mogą wynieść szacunkowe koszty wykonania przyłączeń. Decyzja o rozpoczęciu inwestycji jest w rękach mieszkańców.

W listopadzie ubiegłego roku w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie, podczas którego rozmawiano o możliwości budowy w ulicach Poważe, Opłotki i Nadrzecznej sieci kanalizacji sanitarnej. Efektem tego spotkania było opracowanie przez Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej koncepcji budowy sieci. Plany te następnie przedstawiono mieszkańcom. W pismach, które trafiły do 90 gospodarstw domowych, podano też szacunkowe koszty wykonania przyłączeń. To wydatek po stronie mieszkańców. Spółka poprosiła też mieszkańców o udzielenie odpowiedzi, czy będą chcieli podłączyć się do kanalizacji czy też nie.

Jak mówi nam Paweł Krasuski, prezes miejskiej spółki, na pisma odpowiedziało 30 gospodarstw domowych. To zbyt mała liczba, aby móc rozpocząć starania o pozyskanie dofinansowania do tej inwestycji, którą wstępnie szacuje się na ponad 5 mln zł. Ale prezes PUIK jeszcze nie rezygnuje. Postanowił raz jeszcze zwrócić się do mieszkańców i ponownie poprosić ich o to, aby raz jeszcze zastanowili się czy chcą tej inwestycji, czy też nie:

Prezes PUIK, Paweł Krasuski

Jak podkreśla prezes Paweł Krasuski to ostatecznie od mieszkańców będzie zależało, czy kanalizacja powstanie czy też nie.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska

+48.509310762

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułInformacja o Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym 2024-2025
Następny artykułWybory w USA. Pierwsza osoba transpłciowa w Kongresie