A A+ A++

Sezon artystyczny w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie ruszył z kopyta. Po koncertach Andrzeja Piasecznego, Krzysztofa Cugowskiego i Pawła Domagały, przyszedł czas na sztukę teatralną “Czy Ty, to Ty”. Spektakl tym razem zostanie wystawiony aż dwukrotnie.Będzie to miało miejsce w najbliższą niedzielę, 22 października,  O 16:00 i 19:00.

Na scenie pojawią się znane i lubiane gwiazdy – Michał Rolnicki, Daria Widawska i Łukasz Nowicki, w przypadku ani jednego z nich, nie jest to pierwsza wizyta ze spektaklem w Cieszynie.

Tak o Cieszynie i tutejszym Teatrze w rozmowie z red. Morcinkovą w 2021 roku mówił Łukasz Nowicki.

Uwielbiam ten Teatr. To naprawdę magiczne miejsce. Piękna jest również tutejsza okolica, czyli chociażby Wzgórze Zamkowe. Takich miejs jest coraz mniej. Coraz częściej tworzone są jakieś domy kultury, nowoczesne, zasponsorowane przez Unię Europejską wnętrza. Wygodne, praktyczne, eleganckie, duże, a ja jednak kocham takie miejsca. Ostatnio graliśmy też w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, który też jest piękny. Przyjemnie jest trafiać w takie miejsca – mówił.

Najwięcej skojarzeń mam z Czeskim Cieszynem. Kojarzy mi się z Hotelem Piast, z restauracją Da Capo oraz z tą słynną karczmą na rogu, gdzie przesiadywał Jaromir Nohavica.

Mam też wiele wspomnień z teatrem, który tam się znajduje. Bywałem na czesko-polskim spektaklu muzycznym “Těšínské niebo – Cieszyńskie nebe” oraz na wielu innych przedstawieniach abonamentowych.

Polska strona Cieszyna kojarzy mi się z Fabryką produkującą Prince Polo, co od zawsze robiło na mnie ogromne wrażenie. Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale Prince Polo jest najpopularniejszym deserem na Islandii. Wcale nie jest to Mars lub Bounty, chociaż znaczna ilość osób jest przekonana, że tak. Kiedy tylko jestem na Islandii, opowiadam, że znam dobrze miasto, gdzie właśnie jest ono produkowane – podsumował.

“Czy Ty, to Ty”, to zabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia obyczajowa o miłości, związkach, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. To sztuka o każdym z nas.  W tej historii przedstawionej przez Johna Tobiasa, możnaprzejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.

fot. Małgorzata Krawczyk
fot. plakat wydarzenia
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDuchowni odkrywcami Tatr – wykład prof. Hodorowicza w brzeskiej bibliotece
Następny artykułRumuni masowo zbierają grzyby w Polsce i wywożą za granicę. Leśnik: Nie można tego zabronić