A A+ A++

Chyba nikt nie spodziewał się, że wernisaż wystawy „ Non Finito” w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim może okazać się tak imponujący.

Prezentacja jest częścią przedsięwzięcia realizowanego w ramach współpracy: Pracowni Rzeźby i  Ceramiki, warsztatów projektowania odzieży oraz Grupy Fotograficznej Statyw. Podczas trwającego kilka miesięcy projektu, którego zwieńczeniem ma być organizowany wiosną m.in. duży pokaz mody, instruktorom – Bartłomiejowi Kotowi, Paulinie Bździkot i Stanisławowi Duninowi- Borkowskiemu – do głowy przyszła myśl, aby celowo na pewnym etapie zatrzymać pracę i zaprezentować widzom stronę warsztatową zamierzonych działań. Oczom widzów ukazał się świat mody, rzeźbiarskich przestrzeni, scenografii, ale przede wszystkim celowo przerwany akt twórczy. Przedstawione dzieła – stroje, maski oraz elementy scenografii – pokazane zostaną w niekonwencjonalny sposób.

– Możemy dziś zobaczyć sztukę, która powstała w Miejskim Centrum Kultury stworzona przez bardzo kreatywnych ludzi w różnym wieku- mówił otwierając wernisaż, Jacek Kowalczyk dyrektor MCK.  Wystawa ma nazwę „Non Finito”, a więc w tłumaczeniu niedokończona. Postanowiliśmy zatrzymać proces tworzenia rzeczy pięknych, które są praktyczne, ale i mniej użytkowe. Prezentowane dziś prace powstawały przez dwa tygodnie ferii, a autorami nie były jedynie dzieci, ale także osoby dorosłe, również seniorzy.

– Zaprezentowałyśmy technikę string artu i customu, przez co nie zachęcamy do niekupowania nowości, tylko przerabiania to co już mamy, ze starego na nowe – mówi Paulina Bździkot, prowadząca warsztaty projektowania odzieży. Dbajmy o naszą planetę.

– To pierwsza wystawa naszej pracowni, choć już działamy jakiś czas, ale na pewno nie ostatnia- dodaje Bartłomiej Kot z Pracowni Rzeźby i  Ceramiki. Chcieliśmy pokazać akt tworzenia i wszystko to co dzieje się w głowie artysty w pracowni.

– Cieszę się, że w Ostrowieckim Browarze Kultury tak dużo się dzieje- mówił wiceprezydent Piotr Dasios. Ważne jest, że sztuka jest obecna w tych murach. Zachwyca mnie dziś zaprezentowana różnorodność form artystycznego wyrazu.

Świętnym uzupełnieniem prezentacji był występ uczestników „Świat na opak”. Ów projekt międzypokoleniowy i interdyscyplinarny zrealizowany przez Pracownię Rzeźby i Ceramiki oraz Otwarty Teatr Perkusyjny przywołał świat zduszy, stworzy, kupalników, krasawek, leszych, i innych mitycznych stworzeń z dawno zapomnianego panteonu słowiańskiego.

Print Friendly, PDF & Email
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoseł Mieczysław Kazmierz Baszko: to początek zmian dotyczących OSP [FOTO]
Następny artykułPlastikowa Odyseja – wystawa plenerowa w Oświęcimiu