A A+ A++

Kredyt online – dla kogo jest dostępny?

Obecnie wiele banków udostępnia swoim klientom szeroką ofertę usług internetowych. Jeśli chcesz wziąć kredyt online bez wychodzenia z domu, możesz to zrobić szybko, łatwo i wygodnie. Pamiętaj jednak, że nie każda umowa może zostać zawarta zdalnie. Kredyt online to najczęściej zobowiązanie konsumenckie (czyli na dowolny cel) i na niewielką kwotę. Przez Internet nie weźmiesz zatem kredytu hipotecznego, który jest związany z wieloma formalnościami.

Najłatwiej ubiegać się o kredyt gotówkowy online, jeśli masz już konto w danym banku. Wówczas kredytodawca może szybko sprawdzić twoją zdolność kredytową, ponieważ wie, jakie są wpływy na twój rachunek i jakie ponosisz co miesiąc wydatki. Nie oznacza to jednak, że jeśli nie masz konta w banku, którego oferta cię zainteresowała, jest dla ciebie niedostępny. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranej instytucji i sprawdzić, jak wygląda procedura online ubiegania się o takie zobowiązanie.

Kredyt gotówkowy online – jak wziąć go bezpiecznie?

Podpisanie umowy kredytowej w placówce pozornie wydaje się znacznie bezpieczniejsze niż wypełnianie formularza na stronie internetowej. Czy tak jest w rzeczywistości? Warto podkreślić, że kredyt online również może być wolny od ryzyka i zapewniać korzystne warunki finansowania. Należy jednak wiedzieć, gdzie go szukać.

Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie, korzystaj z ofert godnych zaufania instytucji finansowych, takich jak banki. Unikaj firm udzielających chwilówek. Takie podmioty dają pożyczki, których nie obowiązuje ustawa o kredycie konsumenckim. To oznacza, że ich warunki mogą być bardzo niekorzystne.

Kredyt online bez wychodzenia z domu – bezpieczeństwo w sieci

Wybrałeś odpowiednią ofertę i upewniłeś się, że bank zapewnia korzystne warunki? To jeszcze nie wszystko. Podczas zawierania umowy o kredyt przez Internet, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa korzystania z sieci.

Sprawdź, co robić, by kredyt gotówkowy online nie był ryzykowny.

  • Upewnij się, że twój komputer nie ma złośliwego oprogramowania.
  • Ogranicz dostęp osób postronnych do twojej skrzynki e-mailowej. Nie loguj się do swojej poczty na ogólnodostępnych komputerach, np. w bibliotekach. Jeśli już musisz to zrobić, upewnij się, że na pewno wylogowałeś się przed odejściem od urządzenia.
  • Regularnie aktualizuj aplikację mobilną banku i przeglądarkę, zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na smartfonie, czy tablecie.
  • Sprawdź, czy adres strony banku jest poprawny i czy znajduje się przed nim “https” (szczególnie ważna jest ostatnia litera – “s”) oraz symbol zamkniętej kłódki.
  • Sprawdź, czy numer konta, na który wysyłasz przelew weryfikacyjny (jeśli jest wymagany) jest prawidłowy.

Banki stosują zaawansowane zabezpieczenia chroniące środki pieniężne i dane klientów. Najczęściej jednak “najsłabszym ogniwem” okazuje się sam użytkownik, który podejmuje w sieci ryzykowne działania. Dbaj o to, by twoja prywatność była chroniona, wówczas kredyt przez Internet będzie równie bezpieczny, jak ten zaciągany w placówce banku.

*Nota prawna: Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Materiał sponsorowany przez Velo Bank
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFundacja Śnieżka i jej Przeogarniacze wprowadzili kolejnych uczniów w świat przedsiębiorczości
Następny artykułZobacz żubry z bliska