A A+ A++

Na początku marca Światowa Organizacja Zdrowia sugerowała, że koronawirus może pozostawać w aerozolach – zawiesinie drobnych cząstek lub kropelek w powietrzu – nawet do trzech godzin. Po powtórzeniu eksperymentu WHO twierdzi jednak, że eksperyment nie dostarczył rzetelnych wyników.

“Ten eksperyment nie odzwierciedla sytuacji w prawdziwym świecie, a zatem nie oferuje żadnych dowodów na przenoszenie w powietrzu – wyjaśniła Światowa Organizacja Zdrowia w swoim raporcie.

WHO tłumaczyło, że do swojego badania wykorzystali laboratoryjne warunki, a siła sprzętów, których używali, nie odzwierciedla tej, którą wytwarzamy przy kichaniu czy przy kasłaniu.

Jak przenosi się koronawirus?

Światowa Organizacja Zdrowia sugeruje, że koronawirus przenosi się przez styczność z kroplami oddechowymi, które wydostają się przy kasłaniu lub kichaniu. Jest również przenoszony przez materiały, które zostały zanieczyszczone kroplami z koronawirusem.

Bezpośrednio możemy się zarazić, gdy skażone krople dostaną się do nosa, ust lub do oczu. Z powodu swojej wagi nie utrzymują się w powietrzu, ale zanieczyszczają obiekty wokół osoby chorej. Dlatego tak ważne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo oraz higienę rąk.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChiny: Pandemia uderzyła w gospodarkę, zamknięto prawie pół miliona firm
Następny artykułJaworznicki ATOM – Antykryzysowa Tarcza Ochrony Mieszkańców!