A A+ A++

Dawno już minęły czasy, gdy pięcioletnie studia stacjonarne tuż po liceum były naturalną kontynuacją nauki. W ten sposób studiowało pokolenie X, czyli osoby urodzone w latach 70 i 80 XX wieku.

Kierunek studiów często wybierany był z dostępnej oferty uczelni najbliższej miejscu zamieszkania, na podstawie zainteresowań lub rekomendacji rodziców czy znajomych i nie zawsze pozostawał w związku z wykonywaną pracą zarobkową. Jednak taka strategia pozwalała rozłożyć w czasie wejście na rynek osób z wyżu demograficznego.

Obecnie formy, kierunki i czas studiowania jest dopasowywany do potrzeb studentów oraz rynku pracy. Decyzję o podjęciu nauki na wyższej uczelni możesz podjąć tuż po ukończeniu szkoły średniej lub po kilku latach pracy zawodowej, by w ten sposób zdobyć dodatkową i przydatną wiedzę, która może być wykorzystana w pracy. Możesz skorzystać z szerokiej oferty studiów stacjonarnych https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/stacjonarne w dowolnym momencie życia.

Po co ludzie studiują?

Warto przed podjęciem decyzji o nauce w uczelni wyższej uświadomić sobie, po co to w ogóle robić. Ludzie studiują, aby:

  •         rozwijać swoje kwalifikacje i zdobyć wykształcenie w wybranej dziedzinie,
  •         zwiększać swoje szanse na rynku pracy,
  •         pogłębiać swoją wiedzę i zrozumienie danej tematyki,
  •         zdobyć doświadczenie i nabyć praktyczne umiejętności,
  •         realizować swoje zainteresowania i pasje,
  •         rozbudzać swoją ciekawość i uczyć się nowych rzeczy,
  •         stawiać sobie wyzwania i uzyskiwać satysfakcję z osiągania sukcesów,
  •         budować sieć kontaktów i nawiązywać relacje z innymi ludźmi.

Czy istnieje optymalny moment na studiowanie?

Optymalny czas na rozpoczęcie studiów zależy od indywidualnych potrzeb i okoliczności każdej osoby. Ważne jest, aby być gotowym i zmotywowanym do podjęcia tej decyzji, zarówno pod względem finansowym, jak i emocjonalnym. Wiele osób decyduje się na rozpoczęcie studiów bezpośrednio po ukończeniu szkoły średniej, podczas gdy inne osoby czekają kilka lat i rozpoczynają je po zdobyciu pierwszego doświadczenia zawodowego, co czasem znacząco zmienia perspektywę.

Warto przemyśleć zarówno moment, jak i kierunek studiów. Idealnie byłoby, gdyby inwestycja w opłaty za naukę zwróciła się w postaci większych zarobków, jakie pozwoli uzyskać nowo nabyta wiedza, chociaż nie dla każdego jest to priorytetem. Jeśli zaliczasz się do osób, dla których znaczenie ma możliwość wykorzystania wiedzy w pracy zawodowej, zapoznaj się z ofertą studiów, które powstały we współpracy z praktykami: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/niestacjonarne

Materiał partnera

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBloober Team i Draw Distance razem w nowym projekcie
Następny artykułF-35 z Malborka przechwyciły rosyjski samolot zwiadowczy [ Prasówka ]