W połowie sierpnia miało miejsce spotkanie Zarządu Powiatu Koneckiego, podczas którego omawiano ważne kwestie związane z pracą niektórych oddziałów. Podczas zebrania wybrzmiały informacje o tym, że pojawił się spory problem związany z oddziałem dermatologii. Podane dane oraz cytaty pochodzą z protokołu spotkania.
REKLAMA
REKLAMA
Według informacji przekazanych przez dyrektorkę ZOZ-u Annę Gil, kilku lekarzy złożyło wypowiedzenia z pracy, żądając podniesienia stawki godzinowej. Stawka ta jest znacznie wyższa niż stawki lekarzy z tytułami profesora, w tym konsultanta wojewódzkiego ds. dermatologii – a przynajmniej tak wynika z danych przedstawionych w protokole z omawianego zebrania zarządu powiatu.
„Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich – Pani Anna Gil poinformowała Zarząd o sytuacji i zagrożeniach, jakie zaistniały w Oddziale Dermatologii. Oznajmiła, że dwóch lekarzy dermatologów i jeden chirurg onkolog złożyli wypowiedzenia z pracy” – czytamy w protokole spotkania.
Brak porozumienia z dermatologami może potencjalnie doprowadzić do zamknięcia oddziału. Podsumowując, zarząd ZOZ-u w Końskich stoi przed wyzwaniem zapewnienia ciągłości opieki medycznej na oddziale dermatologii w obliczu braku personelu medycznego.
Jak można przeczytać w protokole reprezentant zarządu „zaproponował, aby negocjować z lekarzami warunki pozostania w koneckim szpitalu, w tym wysokość wynagrodzenia, ale nie do żądanych, nierealnych do zapłacenia kwot”.
Inny członek zarządu „biorąc pod uwagę dobro pacjenta oraz możliwości odejścia lekarzy do innych palcówek dał pod rozwagę kierownictwu szpitala stawkę na poziomie konsultanta wojewódzkiego”.
Przewodniczący zarządu natomiast „stwierdził, że w jego ocenie nie należy w tej sprawie ulegać lekarzom ponieważ mogą iść za tym daleko idące konsekwencje”.
Kolejny członek zarządu uważa, że „sam fakt podniesienia wynagrodzeń lekarzom dermatologom spowoduje efekt domina i żądania płacowe pozostałych pracowników tej grupy zawodowej. Biorąc pod uwagę opinię konsultanta wojewódzkiego na temat stawek w województwie i kraju zawnioskował o pozostawienie ich bez zmian”.
Ale co z pacjentami, którzy potrzebują leczenia w szpitalu? Jak czytamy w protokole: „zachowawczym rozwiązaniem będzie prowadzenie pacjentów dermatologicznych w ramach oddziału Chorób Wewnętrznych”.
Link do protokołu z zebrania: TUTAJ. Powyższe zagadnienie jest szczegółowo opisane w Ad.7. Jeśli pojawią się nowe informacje w tym temacie, na pewno Państwa poinformujemy.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS