4 i 5 września br. IV-ligowcy rozegrali 6. kolejkę mistrzowskich spotkań.
Na stadionie Polonii w Przemyślu było sporo emocji. Niestety, często nie tylko tych sportowych.

JKS Jarosław zremisował czwarty mecz w tym sezonie, ale serię pojedynków z teoretycznie mocniejszymi zespołami w tej lidze mają powoli za sobą. Czwarty remis zanotowali na bardzo trudnym terenie w Głogowie Małopolskim. Blisko punktu był Orzeł Przeworsk i Piast Tuczempy. Zarówno podopieczni Pawła Załogi, jak i Marka Strawy nie potrafili jednak utrzymać koncentracji do finalnego gwizdka sędziego, stracili bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry i musieli obejść się smakiem. Obie zanotowały spory spadek w tabeli. Najwyraźniej na właściwe tory wjechał spadkowicz z III ligi – KS Wiązownica. W trzech ostatnich spotkaniach odniósł trzy zwycięstwa i doszlusował do czołówki tabeli, awansując na pozycję wicelidera. Furorę robi Patryk Zieliński, który strzelił już sześć goli, czyli więcej niż połowę z całego zespołu. Trzecią z rzędu, wstydliwą porażkę 0:5 u siebie poniósł MKS Kańczuga. Team Arkadiusza Kiszki w trzech ostatnich mistrzowskich meczach stracił aż 14 bramek. Defensywa zdecydowanie do poprawy! Przed szansą na rehabilitację za fatalny mecz w Pilźnie stanęła Polonia Przemyśl. W potyczce z Legionem doszło do kuriozalnej sytuacji, kiedy po dalekim wykopie ledwie 27-letniego bramkarza Krystiana Manieckiego, źle lot piłki oszacował Artur Kuźma i piłka wpadła do bramki! Jako żywo ta sytuacja przypomniała tę z 2006 r., kiedy w towarzyskim meczu Polska – Kolumbia reprezentacyjnego golkipera Tomasza Kuszczaka pokonał bramkarz Latynosów Luis Martinez. Udało się to połowicznie, bo przemyślanie oddali u siebie dwa beniaminkowi z Ustrzyk Dolnych.

Głogovia Głogów Małopolski – JKS Jarosław 2:2 (0:1)

Orzeł Przeworsk – Karpaty Krosno 0:1 (0:0)

Polonia Przemyśl – MKS Arłamów-Ustrzyki Dolne 2:2 (2:2)

MKS Kańczuga – Izolator Boguchwała 0:5 (0:2)

Piast Tuczempy – Stal Łańcut 0:1 (0:0)

Błękitni Ropczyce – KS Wiązownica 1:2 (0:1)