A A+ A++

Cztery gole, zwroty akcji, multum emocji i potężny błąd sędziów w starciu mistrzów

PAP / Artur Reszko / Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok zremisowała z Rakowem Częstochowa 2:2

Co to był za mecz. Jagiellonia Białystok rzutem na taśmę zremisowała z Rakowem Częstochowa 2:2, strzelając decydującego gola w jedenastej minucie doliczonego czasu gry. Goście prowadzili dwukrotnie, ale mistrzowie Polski skutecznie ich gonili.

W tym artykule dowiesz się o:

PKO Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok

Raków Częstochowa

O tym meczu będzie mówiło się jeszcze długo i dużo. Ale nie tylko ze względu na widowiskową grę jednej i drugiej drużyny i niezwykłą dramaturgię w drugiej połowie, a z uwagi na potężny błąd sędziego Jarosława Przybyła w jednej z pierwszych akcji.

To nawet nie jest kontrowersja, a gigantyczna pomyłka arbitra. Michael Ameyaw wbiegł w pole karne i przewrócił się po kontakcie z nogą Adriana Diegueza. Trudno tam mówić o faulu, ponieważ Ameyaw wybił się niczym skoczek narciarski na chwilę przed kontaktem, zahaczył o nogę Diegueza. Sędzia Przybył dał się nabrać i podyktował “jedenastkę”. On mógł tego dobrze nie widzieć, natomiast trudno powiedzieć, dlaczego VAR, a konkretnie Tomasz Kwiatkowski nie zweryfikował tej decyzji, choć pojawiły się komentarze, że… w wyniku awarii po prostu nie działały monitory.

A skoro rzut karny został utrzymany, to do piłki podszedł Ivi Lopez i pewnym strzałem pokonał Sławomira Abramowicza. To było pierwsze i zarazem jedyne uderzenie Rakowa w pierwszej połowie.

Ta sytuacja ustawiła spotkanie. Raków się cofnął i czekał na to, co zrobi Jagiellonia. Gospodarze długo wchodzili na właściwe obroty, ale wreszcie przycisnęli w drugiej połowie, czego efektem był efektowny gol Jesusa Imaza. Zanosiło się na drugie trafienie ekipy Adriana Siemieńca, Raków był spychany do defensywy i… to częstochowianie zadali decydujący cios – Fran Tudor precyzyjnie zacentrował z rzutu wolnego, a Zoran Arsenić z pięciu metrów trafił do siatki.

Tyle tylko, że nie dało to Rakowowi kompletu punktów, bo w doliczonym czasie mieliśmy kolejny rzut karny. Stratos Svarnas zablokował ręką strzał Afimico Pululu. Napastnik “Jagi” wytrzymał próbę nerwów i doprowadził do remisu.

ZOBACZ WIDEO: Parada sezonu? Niewykluczone. Jak on to wyjął?!

Mecz bardzo długo toczył się na warunkach zespołu Marka Papszuna. Bardzo dobry pressing, świetna postawa w defensywie, do tego wybijanie z rytmu aktualnych mistrzów Polski. Jagiellonia nie potrafiła skruszyć częstochowskiego muru. Mieliśmy parę prób z dystansu (raczej kiepskiej jakości), minimalnie niecelne uderzenie Imaza, ale w pierwszej połowie Raków nie dopuścił Jagiellonii do żadnej klarownej okazji.

Mistrz Polski wyglądał blado w ofensywie na tle najlepszej defensywy w lidze. Raków stracił w tym sezonie zaledwie cztery bramki.

Do straty piątek potrzebna była genialna akcja Jagiellonii. Rezerwowy Lamine Diaby-Fadiga popisał się kapitalnym podaniem w pole karne, a Imaz huknął nie do obrony. Tutaj już Kacper Trelowski nie miał nic do powiedzenia, a długimi fragmentami bramkarz Rakowa utrzymywał swoją drużynę przy “życiu”. Popisał się kilkoma niewiarygodnymi interwencjami.

I kiedy zanosiło się na drugiego gola dla Jagiellonii, to nieoczekiwanie po stałym fragmencie gry ukąsił Raków. Tym razem jednak gol strzelony w końcówce nie dał wygranej ekipie z Częstochowy, bo Jagiellonia ruszyła z furią i w doliczonym czasie miała przynajmniej kilka idealnych okazji. Efektowny strzał Joao Moutinho cudownie obronił Trelowski, a wspomniane uderzenie Pululu Svarnas. Ręką, VAR, olbrzymie zamieszanie, ale tym razem decyzja sędziego Przybyła nie budziła kontrowersji – “jedenastka”, którą wykorzystał Pululu i hit kolejki zakończył się remisem.

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa 2:2 (0:1)
0:1 Ivi Lopez (k.) 4′
1:1 Jesus Imaz 68′
1:2 Zoran Arsenić 87′
2:2 Afimico Pululu (k.) 90+11′

Składy:

Jagiellonia: Sławomir Abramowicz – Michal Sacek, Dusan Stojinović (84′ Jetmir Haliti), Adrian Dieguez, Joao Moutinho – Kristoffer Hansen (77′ Marcin Listkowski), Jarosław Kubicki (64′ Lamine Diaby-Fadiga), Aurelien Nguiamba (64′ Nene), Jesus Imaz, Darko Curlinov (84′ Miki Villar) – Afimico Pululu.

Raków: Kacper Trelowski – Zoran Arsenić, Matej Rodin, Stratos Svarnas – Fran Tudor, Gustav Berggren, Władysław Koczerhin (67′ Peter Barath), Michael Ameyaw (81′ Jesus Diaz), Ivi Lopez (67′ Erick Otieno), Jean Carlos Silva (74′ Dawid Drachal) – Jonatan Braut Brunes (73′ Tomasz Walczak).

Żółte kartki: Pululu, Nene, Joao Moutinho, Sacek (Jagiellonia) oraz Barath, Svarnas, Berggren (Raków).
Czerwona kartka: Beggren 90+9′ (Raków, za drugą żółtą).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Boiskowe fajerwerki w Ekstraklasie. Hiszpan chwali poziom polskiej piłki

Boiskowe fajerwerki w Ekstraklasie. Hiszpan chwali poziom polskiej piłki

Protestował przeciwko Łukaszence podczas meczu w Warszawie. Dostał wyrok

Protestował przeciwko Łukaszence podczas meczu w Warszawie. Dostał wyrok

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Będą emocje na boisku – Lech Poznań vs. Legia Warszawa – na żywo w TVP2 o 17:25 w Pilocie WP (link sponsorowany).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułElektryczne Gitary | koncert
Następny artykułЗСУ тримають рубіж і руйнують плани ворога: що відбувається на передовій