A A+ A++

Na Jasnej Górze przygotowano zaplanowaną dużo wcześniej, Międzynarodową Fotograficzną Wystawę Papieską -Totus TUUS Maryjo! z okazji 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Plenerowa wystawa jest już ustawiona na jasnogórskich Wałach. Inaugurację ekspozycji zaplanowano od 2. kwietnia, kiedy przypada 15. rocznica odejścia do Domu Ojca papieża Jana Pawła II. Po zniesieniu obostrzeń, będzie dalej możliwość jej zobaczenia.
Wystawa jest darem kard. Stanisława Dziwisza dla Jasnej Góry. Autorami fotografii, przedstawionych na dużych planszach, są m.in. Arturo Marii, papieski fotograf oraz Grzegorz Gałązka, fotograf akredytowany w Watykanie. Ekspozycja ukazuje przekrój życia Karola Wojtyły, od czasu Jego narodzin w Wadowicach 18 V 1920 r., aż po dzień Jego odejścia do Domu Ojca. Jak informuje Zbigniew Gretka, prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich i kustosz Papieskiej Wystawy, wystawa fotograficzna o życiu Ojca Świętego Jana Pawła II, eksponowana na Wałach jasnogórskich, jest „zadumaniem i wdzięcznością chrześcijan nad pokornym życiem Wielkiego Apostoła Miłosierdzia i Duchowego Przewodnika Wiernych – Patrona Polski i świata”.
Wystawa papieska przybyła na Jasną Górę w Wielkim Poście, do Matki, której zawierzył swój Wielki Pontyfikat św. Jan Paweł II, ze swoim zawołaniem ‚Totus Tuus’.
Patronat nad wystawą objęli: kard. Stanisław Dziwisz, metropolita senior arch. krakowskiej, oraz abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Mecenasem wystawy z okazji 100 lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II jest Tauron.
Wystawę oglądali już mieszkańcy Śląska, a także wierni wielu polskich diecezji (tarnowskiej, łódzkiej, radomskiej, włocławskiej, toruńskiej, łomżyńskiej, warszawskiej, szczecińsko-kamieńskiej, katowickiej, gliwickiej). Wystawa gościła także w Wyższych Seminariach Duchowych m.in w Radomiu i Toruniu oraz w sanktuariach maryjnych, m.in.: Skarżysku Kamiennej – w Studziannie, oraz przed Katedrą Polową WP w Warszawie. Z wielkim wzruszeniem oglądali ją pacjenci szpitali, w tym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, gdzie rocznie leczy się ponad 200 tys.ludzi chorych na raka. Wszędzie tam, gdzie była, witali ją uroczyście: Wojsko Polskie, Policja i parafianie, w asyście orkiestr parafialnych, górniczych, strażackich, wojska i Policji. Zwiedzający wystawę wpisywali się do Pamiątkowych Ksiąg, dając świadectwo miłości i wdzięczności Dobremu Bogu i Matce Najświętszej, Pani Jasnogórskiej, za dar życia umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II, który całe swoje życie poświęcił Bogu w służbie człowiekowi na wszystkich kontynentach. Księgi z wpisami przekazane zostały do Kongregacji d/s Kanonizacyjnych.

źródło: BP JG

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMoje Miasto – Podlaskie24
Następny artykułLekarz z oddziału kardiologii w Rybniku zakażony koronawirusem