A A+ A++

UJD Częstochowa/fot. Radio Fiat

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie znalazł się w międzynarodowym gronie nielicznych uczelni, realizujących innowacyjny projekt tworzenia specjalnej platformy szkoleniowej on-line. W ramach prowadzonych działań Uczelnia przygotowuje zestaw nowatorskich i bezpłatnych ćwiczeń, przeznaczonych dla pracowników różnorodnych firm, instytucji czy organizacji.

Projekt „Intranet: Przedsiębiorczość korporacyjna. Sieciowy zbiór strategii” ma na celu promowanie kompetencji społecznych w zakresie przedsiębiorczości korporacyjnej. – To przedsięwzięcie prowadzone w ramach programu Erasmus+, który w naszej Uczelni cieszy się ogromnym zainteresowaniem – mówi dr Rafał Głębocki z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD:

– W zagranicznych wyjazdach zawsze uczestniczyło wiele studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu. To takie standardowe działanie programu Erasmus+. Projekt międzynarodowy to taka dodatkowa działalność. Obecne czasy są bardzo zmienne, a do nowych warunków należy przystosowywać się w dość szybki sposób. Pojawia się zapotrzebowanie na pracowników przedsiębiorczych, kreatywnych, posiadających umiejętności krytycznego i zarazem twórczego myślenia, posiadających umiejętności interpersonalne na wysokim poziomie, potrafiących zdobywać i przetwarzać skutecznie informacje i na ich podstawie podejmować decyzje, zdolnych do pracy zespołowej oraz rozumiejących potrzebę kształcenia ustawicznego. Właśnie o tym jest ten projekt. W skład projektu wchodzi konsorcjum 5 państw: Polski, Słowenii, Węgier, Holandii oraz Hiszpanii, koordynatora projektu.

Udział w projekcie jest kontynuacją współpracy zapoczątkowanej w ramach programu Erasmus+ już wiele lat temu. Poprzednio dotyczyła ona edukacji senioralnej. Teraz zadaniem częstochowskiej Uczelni, realizowanym w ramach konsorcjum, była międzynarodowa współpraca w tworzeniu dwóch podstawowych elementów:

– Szkoleń on-line związanych z przedsiębiorczością korporacyjną oraz podręcznika edukatora. Wzięliśmy na warsztat bardzo ciekawe elementy przedsiębiorczości korporacyjnej – analizę problemu oraz autorskie ćwiczenie, dotyczące współpracy opartej dobrym przywództwie. Spośród wszystkich 10 ćwiczeń projektu nasze są 2. Nad ich merytoryką, mechanizmami działania cały zespół pracował z wielkim zaangażowaniem.

Projekt rozpoczął się w 2018 roku i obecnie jest już na ukończeniu. Na platformę wdrażane są ostatnie z ćwiczeń, a efekty dotychczasowej pracy (m.in. podręcznik i materiały edukatora) przedstawione zostaną 19 maja podczas specjalnego spotkania on-line. Zespołem projektowym częstochowskiej Uczelni, który tworzą: dr Rafał Głębocki, dr inż. Urszula Nowacka oraz dr Joanna Górna, kieruje dr hab. Alina Gil, prof. UJD.

Formularz rejestracyjny na spotkanie on-line dostępny jest tutaj.

ABK

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWydział komunikacji w Ostrowcu będzie chwilowo wyłączony z pracy
Następny artykułMajowe uroczystości w Strzegomiu