A A+ A++

Fot. UJD

Pracownicy Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie skorzystają z możliwości szczepienia na Covid-19 w tzw. grupie zero. Przywilej dotyczy osób z Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia, Polska zakontraktowała 60 mln dawek szczepionki, co oznacza zapotrzebowanie dla 30 mln Polaków. Osób, które mogą być szczepione (czyli powyżej 18. roku życia) mamy w kraju ok. 31 mln. W Częstochowie z pierwszeństwa skorzystać mogą m.in. akademicy z kierunków pielęgniarstwo i fizjoterapia. Więcej na ten temat mówi rzecznik UJD Marek Makowski:

– Zgodnie z wytycznymi do szczepienia mogą się zgłosić i zostać zaszczepione wszystkie ww. osoby, niezależnie od tego czy już chorowały na COVID-19, czy jeszcze nie. Zainteresowanych pracowników prowadzących zajęcia na kierunkach: pielęgniarstwo i fizjoterapia prosimy o zgłaszanie się drogą elektroniczną na adres [email protected] do dnia 8 stycznia 2021 roku.

Do tzw. grupy zero zaliczają się nie tylko akademicy, ale także personel niemedyczny pracujący w uczelniach medycznych, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści). Ze szczepienia na Covid-19 w pierwszej kolejności skorzystać mogą również studenci kierunków medycznych.

– Zainteresowanych studentów studiujących na kierunkach: pielęgniarstwo i fizjoterapia prosimy o przesłanie deklaracji do dnia 8 stycznia 2021 roku na adres mailowy:
[email protected] fizjoterapia
[email protected] – pielęgniarstwo
Szczegółowe i najbardziej aktualne informacje na temat szczepień można uzyskać, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 pod numer 989.

Pracownicy oraz studenci innych wydziałów uniwersyteckich skorzystają ze szczepień dopiero w etapie I. Proces rejestracji rozpocznie się 15 stycznia. Poszczególne jej etapy to:

1. Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Szczepienia realizowane będą w:
• przychodniach (POZ),
• szpitalach,
• szpitalach rezerwowych,
• u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.

Szczepienia na Covid-19 są dobrowolne.
Więcej informacji tutaj.

ABK

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCeny spotowych dostaw LNG osiągnęły historyczne maksimum
Następny artykułSudan Płd.: prawdziwy pokój wciąż odległym marzeniem