A A+ A++

Po dwóch miesiącach przerwy wakacyjnej uczniowie szkół podstawowych i średnich przywitali nowy rok nauki. Młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Okólnej w Częstochowie 1 września rozpoczęła uroczystą Eucharystią, zawierzając Panu Bogu wszystkie swoje troski i prosząc o potrzebne błogosławieństwo.

Zarówno przed młodzieżą, jak i kadrą pedagogów stoją w tym roku kolejne wyzwania. Przypomnijmy, że do zadań edukacyjnych i wychowawczych wciąż dochodzi kwestia związana z pandemią koronawirusa i wprowadzanym reżimem sanitarnym. Jak zaznacza dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Grzegorz Nawrocki, brak możliwości nauki stacjonarnej uwidocznił jej istotną rolę w procesie kształtowania młodego człowieka. Dlatego też nowy rok szkolny wiąże się z wielką nadzieją powrotu do normalności:

– Myślę, że to oczekiwanie nauki w budynku szkoły jest pragnieniem większości nauczycieli i uczniów. Jeżeli chodzi o naukę zdalną to wszyscy zwracają uwagę przede wszystkim na jej proces dydaktyczny. Z mojego punktu widzenia straty widoczne są głównie w kontaktach międzyludzkich. W tym momencie trzeba odbudować cały klimat szkoły. Wszystkie wydarzenia, które były normalnością szkoły. Tutaj jest więc największa praca.

Co do potrzeby edukacji stacjonarnej zgadza się również młodzież. Gdy uczniowie wrócili do szkolnych ławek, na ich twarzach widać było uśmiech. Jak mówią, początek nowego roku to uczucie podekscytowania, radości, ale też i pewnych obaw:

– Cieszy to, że możemy się wszyscy spotkać. Czuję jednak niepewność tego, co nas czeka. Czy znowu nie będziemy musieli przejść na edukację zdalną.
– Zdecydowanie wolę normalnie chodzić do szkoły. Też czuję dzisiaj stres związany z przyszłością. Nie wiadomo, czy znowu nie będzie kwarantanny itp.
– Każdy tryb edukacji ma swoje plusy i minusy. Myślę, że chodzenie do szkoły stacjonarnie jest lepszym rozwiązaniem.

Przed spotkaniem w klasach młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez ks. Norberta Tomczyka, katechetę szkolnego.

ABK

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBudowanie postaw proprzedsiębiorczych uczniów i przedszkolaków
Następny artykułNielegalnie zatrudnieni. Głównie z Ukrainy