A A+ A++

Modlitwa za misjonarzy/ fot. misjonarznapost.pl

Ósma edycja akcji „Misjonarz na Post” okazała się sukcesem. Duchowe wsparcie dla Polaków głoszących Słowo Boże w różnych krajach świata, ofiarowało już ponad 53 tys. osób. Do tej pory uczestnicy inicjatywy praktykowali codzienną modlitwę, przestrzegali postu oraz rozmawiali z misjonarzami podczas zorganizowanych spotkań on-line, aby lepiej zrozumieć potrzeby posługi misyjnej.

Szczegóły akcji „Misjonarz na Post” przybliża jej koordynatorka, Zofia Kędziora:

– Polscy misjonarze potrzebują naszej pomocy. Zarówno materialnej, jak i duchowej. Nasza akcja nadal trwa i w każdej chwili można do niej dołączyć. Wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl, wypełnić odpowiedni formularz i wylosować konkretną osobę, za którą zacznie się modlić.

Posługa misyjna zwykle związana jest z poświęceniem własnej wygody życia na rzecz pomocy innym. – To wspaniała służba, która przede wszystkim uczy pokory – mówi ks. Rafał Wujec, który przez lata posługiwał w Ekwadorze:

– Jeszcze przed wyjazdem przygotowywano nas, że najważniejsze jest po prostu przebywanie z tymi ludźmi. Poznawanie ich sposobu życia, wrażliwości oraz zachęcanie ich do wspólnej modlitwy. Starałem się organizować takie zajęcia, które jednoczyłyby tych ludzi. Z czasem zaczęliśmy też drobne remonty parafii. Wierni chętnie pomagali. W jednej wiosce pomogliśmy też dopomóc w stworzeniu instalacji wodnej.

W ubiegłym roku na świecie posługiwało prawie 1900 misjonarzy z Polski. Krajami, w których pracowało ich najwięcej są: Brazylia, Boliwia, Argentyna, Peru i Paragwaj. W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach przebywa obecnie 165 księży diecezjalnych, 395 zakonników, 177 siostry zakonne oraz 19 osób świeckich.

ABK

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW pandemii łatwiej o legalny pobyt cudzoziemca
Następny artykułKE skarży Polskę. Grabowska: Przedpole dla warunkowości?