Za prawie 4 mln zł Miejski Szpital Zespolony zakupił sprzęt ratujący życie pacjentów. Dzięki środkom uzyskanym m.in. z dotacji unijnej placówka medyczna zyskała nowe respiratory, ambulans, centralę monitorującą dla OIOM-u oraz inne niezbędne zaopatrzenie.
Walka z chorobami to codzienność pracowników służby medycznej. Brak odpowiedniego sprzętu uniemożliwia efektywną pracę, a co za tym idzie – ratowanie życia pacjentów. Zakupione urządzenia to szansa na poprawę jakości badań, zabiegów oraz innych niezbędnych usług, jakie świadczy szpital. Więcej na ten temat mówi Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego.
– Sprzęt został zakupiony. Ten proces rozpoczął się latem i cieszymy się, że zdążyliśmy przed drugą falą epidemii. Wśród zakupów dla szpitala znalazło się w sumie 26 różnych wyrobów. To m.in. aparaty USG, nowoczesny ambulans do przewozu chorych, analizatory parametrów krytycznych, rentgen cyfrowy, centrala monitorująca z systemem monitorowania i możliwością archiwizacji dla OIOM (ponad 500 tys. zł), respirator stacjonarny wraz z osprzętem, cztery respiratory transportowe wraz z osprzętem czy też system ucyfrowienia aparatu RTG wraz z osprzętem. Do dyspozycji mieliśmy kwotę prawie 4 mln zł.
Obecnie personel medyczny boryka się z dodatkowym zagrożeniem, jakim jest koronawirus. Lekarze walczą z niebezpiecznym patogenem na oddziałach szpitalnych, które decyzją wojewody przekształcono na covidowe.
– W budynku przy ul. Mirowskiej w oddziale gruźlicy i chorób płuc, a także w pododdziale chorób wewnętrznych znajduje się miejsce dla pacjentów covidowych. Prace przekształcające prowadzone są w dalszym ciągu i w przyszłym tygodniu do zadania przeznaczony będzie również oddział urologiczny i chirurgii urazowej. Działalność tych oddziałów próbujemy przenieść do chirurgii ogólnej, aby pomagać też pacjentom, którzy nie mają COVID-19. To bardzo trudne połączenie zadań. Do walki z koronawirusem musimy też przeznaczyć oddział chorób wewnętrznych przy ul. Mickiewicza.
Każdy, kto chciałby wesprzeć pracę częstochowskiej służby medycznej może to zrobić m.in. przez zakup takich produktów jak maseczki, rękawiczki ochronne, kombinezony czy płyny dezynfekujące, które w dobie koronawirusa są niezbędnym i szybko kończącym się asortymentem.
ABK
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS