W ostatnią sobotę sierpnia na Jasną Górę dotrze 25. Piesza Pielgrzymka Świata Osób Słabych. Osoby zmagające się z niepełnosprawnością oraz różnymi trudnościami życiowymi, pokonają trasę z Olsztyna do Częstochowy, aby modlić się u Matki Bożej – uzdrowicielki chorych.
Pielgrzymka organizowana jest przez wspólnotę Betel, która opiekuje się osobami niepełnosprawnymi. Po raz pierwszy odbyła się w 1996 roku i za każdym razem uczestniczy w niej wiele osób. Od 24 lat na Jasną Górę przybywają inwalidzi, zmagający się z wieloma schorzeniami trudnymi do wyleczenia. Przed tron Maryi, uzdrowicielki chorych, idzie każdy ze swoim bagażem trosk i radości. O tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Świata Osób Słabych mówi ks. Jacek Marciniec, duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych archidiecezji częstochowskiej.
– Pielgrzymka organizowana przez Betel łączy różne środowiska, którym bliska jest nazwa – ludzie słabi i ubodzy. Uczestniczą w niej osoby niepełnosprawne, bezdomne, zniewolone nałogami. Co roku idziemy wspólnie do źródła siły – Matki Bożej. Prosimy o zdrowie, Boże błogosławieństwo i cieszymy się, że jesteśmy razem.
Ze względu na epidemię pielgrzymka będzie wyglądać inaczej niż te w poprzednich latach. Z Olsztyna wyruszy jedynie kilka osób. Po tym jak przybędą do parafii św. Zygmunta w Częstochowie, do grupy dołączą pozostali pielgrzymi. O godz. 15 rozpocznie się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. w bazylice jasnogórskiej, sprawowana przez abp. seniora Stanisława Nowaka, rozpocznie się 29 sierpnia o godz. 17. Wszyscy chętni mogą włączyć się we wspólną modlitwę także w sposób duchowy.
Z powodu dynamicznie zmieniającej się sytuacji pandemicznej w Polsce, plan pielgrzymki może ulec zmianie, o czym będziemy informować.
ABK
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS