A A+ A++

Niestety, miniony weekend na drogach Częstochowy i powiatu nie należał do bezpiecznych. Od piątku 30 lipca do niedzieli 1 sierpnia doszło do 45 kolizji oraz czterech wypadków drogowych.

W dwóch z nich zginęły dwie osoby. O serii czterech tragicznych w skutkach zdarzeń, które miały miejsce w ostatni piątek lipca.

– Przy ul. Bugajskiej kierowca Mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, znajdującej się na oznakowanym przejściu. W wyniku poniesionych obrażeń 74-latka zmarła następnego dnia w szpitalu. Również w piątek przy ul. Okrzei kierowca Peugeota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł zaraz po przewiezieniu do szpitala. Tego samego dnia w gminie Koniecpol nietrzeźwy kierowca Suzuki zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z quadem. W wyniku zdarzenia kierujący czterokołowcem doznał obrażeń nogi. Także w piątek, tym razem w Woli Kiedrzyńskiej kierowca Peugeota nie ustąpił pierwszeństwa Audi, w wyniku czego pojazdy te się zderzyły. W wyniku rozpędu Audi uderzyło w Renault oraz czołowo zderzyło się z BMW. Trzy osoby zostały ranne – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie weekendu aż 160 telefonicznych zgłoszeń. Najwięcej z nich dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

– Było to łącznie 77 zdarzeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 5 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 5 monitoringowych interwencji zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – poinformował Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miskiej w Częstochowie.

Rekordową liczbę weekendowych interwencji mieli także częstochowscy strażacy. Tylko w ciągu trzech dni wyjeżdżali do 106 sytuacji. Wśród nich gaszenie pożarów to zaledwie sześć zdarzeń. Pozostałe 100 akcji to usuwanie skutków miejscowych zagrożeń.

BNO

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoseł PiS: Nie powinniśmy się kłócić o to, kto jest lepszym Polakiem
Następny artykułPosiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Powiatu Opoczyńskiego