A A+ A++

Fot. Radio Fiat

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie wybrał wykonawcę projektu budowy korytarza północnego. Inwestycja ma ułatwić skomunikowanie ulic Makuszyńskiego i Połanieckiej z DK1. Prace budowlane powinny ruszyć w 2022 roku.

Inwestycja ma ułatwić komunikację w obrębie hubów logistycznych, które mają powstać na terenach zakupionych przez Ikee. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj, mimo tego, iż firma zakupiła teren w obrębie miasta nie powstanie tutaj sklep Ikei:

-Kontynuacja planów budowy korytarza północnego w kierunku wschodnim jest efektem podpisanego porozumienia pomiędzy miastem Częstochowa, a firmą Ikea. Firma ma dołożyć do tej inwestycji 13 mln zł. Natomiast nie realizuje tam własnej inwestycji związanej z powstaniem sklepu Ikea. Na tych gruntach ma powstać centrum logistyczne. Będzie miało lepszą obsługę komunikacyjną oraz tamten region na tym zyska. W tej chwili przygotowywana jest dokumentacja budowy pierwszego odcinka korytarza północnego idącego w kierunku wschodnim.

Do przetargu wpłynęło 6 ofert. Ostatecznie MZDiT wybrał firmę BM Budowa z Katowic, która zaproponowała kwotę 300 tys. zł. Pierwotnie, przebieg budowy trasy był całkowicie inny, jednak mieszkańcy nie zgodzili się na poprzedni projekt. Jak mówi rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik „budowa wspomoże lepszą komunikację terenów, które będą się znajdować w pobliżu inwestycji”:

-Założeniem miasta jest taka realizacja inwestycji, która będzie wiązała się z przedłużeniem korytarza północnego w kierunku wyczerp. Pierwszym krokiem będzie budowa tego przedłużenia, która to pomoże w lepszym skomunikowaniu. Po tym jak pierwszy etap zostanie zaprojektowany, a w konsekwencji wybudowany będziemy się dalej zastanawiać jak dalej ten ślad korytarza północnego rozwijać. Aktualnie przygotowujemy się do powstania projektu.

W 2021r ma powstać pełna dokumentacja projektowa, natomiast termin rozpoczęcia budowy jest związany z uzyskaniem pozwolenia przez Ikeę na realizację inwestycji na kupionym od miasta terenie.

AS

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTesty dla nauczycieli z komplikacjami
Następny artykułPowrót dzieci do szkół dwie opcje: przedłużenie aktualnych obostrzeń albo uruchomienie nauki stacjonarnej w dwóch województwach