Górnik przegrywał u siebie z LKS Rajsko 1:2 i grał przez dużą część meczu w dziesiątkę, ale ostatecznie wygrał 4:2.

W 2. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Żmudka dośrodkował z prawego skrzydła, a gola strzałem z 11 metrów zdobył Matys. W 43. minucie klub z gminy Oświęcim wyrównał. Po wrzutce z prawej flanki piłkę do bramki strącił Wykręt.

W 52. minucie podopieczni Krzysztofa Zarzyckiego prowadzili. Tym razem z lewego skrzydła zagrał Ryszka, a gola z ośmiu metrów trafił Formas.

W 69. minucie strzelec bramki dla Górnika otrzymał czerwoną kartkę. Niektórym mogło się wtedy wydawać, że gospodarze już się nie podniosą. Nic bardziej mylnego.

W 75. minucie było 2:2. Jeden z zawodników LKS Rajsko zagrał ręką w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Kawczak. W 83. minucie sympatycy Górnika mieli powody do zadowolenia. K. Jędrusik podał do Senkowskiego, a ten znalazł sposób na bramkarza. W doliczonym czasie gry strzałem z bliska wynik ustalił D. Jędrusik.

„To był bardzo zacięty mecz. Od 27. minuty do czerwonej kartki graliśmy słabo. Mieliśmy wtedy z prowadzeniem gry. Kartka Matysa nas ożywiła. Cieszy nas to, że osiągnęliśmy swój cel” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

„Ciężko ocenić taki mecz. Do czerwonej kartki byliśmy lepsi. Później byliśmy jakby nieobecni i na pewno gorsi. Oni się pobudzili do lepszej gry a my zgaśliśmy” – powiedział Krzysztof Zarzycki, trener LKS Rajsko.

Sobota 9 kwietnia Górnik Brzeszcze – LKS Rajsko 4:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Matys (2.), 1:1 Wykręt (43.), 1:2 Formas (52.), 2:2 Kawczak rzut karny (75.), 3:2 Senkowski (83.), 4:2 D. Jędrusik (90+2)

Składy:
Górnik Brzeszcze: Wielgus, Żmudka, D. Jędrusik, K. Jędrusik, Kozieł (70. Salepa), Krężel (69. Stachańczyk), Czerwik, Sojka, Matys, Piwowar (51. Kawczak), Senkowski (87. żmuda). Trener: Wojciech Włodarczyk.

LKS Rajsko: Kulczyk, Sieczko, Kowalik, Żyła, Ogórek, Żak, Matlak, Formas, Lichota, Ryszka, Wykręt. Trener: Krzysztof Zarzycki.