W minioną sobotę (21 października br.) Czarni Jasło zmierzyli się na wyjeździe z ekipą Tempa Nienaszów. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Tym samym podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zaznali pierwszej porażki w bieżącym sezonie krośnieńskiej klasy okręgowej.

Tempo wyszło na prowadzenie za sprawą Arkadiusza Majki, który w 25. minucie gry, strzałem z rzutu karnego, pokonał Łukasza Lepuckiego. Gospodarze schodzili na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu.

W drugiej odsłonie spotkania Czarni zdołali doprowadzić do wyrównania. W 60. minucie meczu Wiktor Fara zmusił bramkarza gospodarzy do kapitulacji. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. Osiem minut przed upływem regulaminowego czasu gry, piłkę w bramce Czarnych umieścił Wojciech Kiełtyka. Ofensywny pomocnik Tempa z zimną krwią wykończył szybki atak swojego zespołu.

Czarni zanotowali pierwszą porażkę w sezonie 2023/24. Już w najbliższą sobotę jaślanie zmierzą się na własnym boisku z ekipą Zamczyska Mrukowa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 14:30. Drużyna Tempa dzień później uda się z kolei do Beska, aby zmierzyć się z miejscowym Przełomem.

LKS Tempo Nienaszów – JKS Czarni 1910 Jasło 2:1 (1:0)

Tempo Nienaszów: W. Cyran (GK) – G. Gierlasiński, G. Munia, K. Pęcak, M. Kuciński – Ł. Świątek, A. Majka (88’ A. Musiał), K. Kiełtyka (75’ E. Słota) – R. Majka (58’ K. Gołąb), M. Kurdziel (85’ R. Słota), W. Kiełtyka (92’ H. Skuba), M. Wygonik.

Czarni Jasło: Ł. Lepucki (GK) – J. Ząbkiewicz, P. Remut (C), S. Suszko, R. Mastaj – T. Tragarz, P. Setlak, J. Polakiewicz, M. Michoń, W. Fara – K. Potera | na ławce rezerwowych: P. Szostak (GK), P. Kosiba, R. Monzer, K. Rzońca, Sz. Sudyka, A. Więcek, P. Dobrowolski.