A A+ A++

Na ten skok efektywności naszych firm złożyło się wiele rzeczy, ale jak zauważają analitycy NBP przygotowujący Szybki Monitor, kluczową przyczyną były bardzo wysokie poziomy wzrostu przychodów ze sprzedaży. Na pierwszy rzut oka to może być zaskakujące, biorąc pod uwagę, że cała gospodarka od dwóch lat zmaga się z pandemią i przerwanymi łańcuchami dostaw. Ale jak to często bywa, sytuacje nadzwyczajne wywołują nadzwyczajne działania i po miesiącach dezorientacji biznes – żeby przetrwać – przestawił się na nowe sposoby funkcjonowania, poprawiając jednocześnie swoją efektywność. W tym przypadku jednym z kół zamachowych błyskawicznej transformacji okazała się cyfryzacja pracy.

Niedawne badanie przeprowadzone przez PwC wykazało, że 72 proc. ankietowanych liderów biznesu stwierdziło, że cyfryzacja procesów biznesowych oraz wprowadzenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (AI) umożliwiają pracownikom skupienie się na bardziej istotnej pracy. Aż 34 proc. z nich stwierdziło, że dzięki temu pracownicy mieli czas na bardziej wartościową pracę.

Jedni dzięki digitalizacji swojego biznesu umożliwili tanią dostawę swoich towarów, praktycznie pod drzwi swoich klientów. Inni, rozbudowując swoje kanały cyfrowe oraz segmentując konta i kampanie marketingowe, pozyskali dane pozwalające ocenić prawdopodobieństwo zakupu ich produktów. Jeszcze inni za pomocą rozwiązań automatyzujących pracę obniżyli koszty, poprawili wyniki finansowe i uwolnili kluczowych pracowników od wykonywania rutynowych czynności. Ci dzięki temu mogli zacząć dostarczać pracę o większej wartości.

Krótko mówiąc, nie ma dwóch takich samych transformacji cyfrowych. Brak uniwersalnej ścieżki do transformacji może wyjaśniać kwestię, dlaczego niektóre firmy tak długo zwlekają z podejmowaniem takich inicjatyw. Przeprowadzone ponad dwa lata temu badanie przez UserTesting wykazało, że 44 proc. firm albo nigdy nie słyszało o transformacji cyfrowej, albo zdecydowało się jej nie kontynuować. Sytuacja od tamtego czasu się zmieniła, ale wielu menedżerów wciąż bardzo sceptycznie podchodzi do nowych możliwości. Podejście do cyfryzacji może się różnić, jednak najważniejszy jest cel, kt … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBiałe certyfikaty. Opłacalna redukcja zużycia energii
Następny artykułDigitalizacja dokumentów. Koniec z tonięciem w papierach