A A+ A++

Ciesząca się rosnącą popularnością Cupra Formentor debiutuje w dwóch ekstremalnych wersjach. Nowe warianty topowej odmiany VZ5 będą mocno limitowane – powstanie zaledwie 444 wyjątkowych aut na cały świat. Ta liczba nie jest przypadkowa.

Marka z Barcelony lada dzień będzie obchodzić swoje 6. urodziny. Jest to więc świetna okazja, by wprowadzić do oferty wyjątkowe wersje swojego flagowego modelu. Właśnie z tego tytułu Cupra Formentor w swojej topowej odmianie VZ5, napędzanej przez 5-cylindrowy silnik 2.5 TFSI o mocy 390 KM i 480 Nm, debiutuje w dwóch mocno limitowanych wersjach – Century Bronze i Enceladus Grey. Czym te wersje wyróżniają się na tle reszty?

Cupra Formentor w nowych wersjach

Nowe wersje Cupry Formentor VZ5 występują w niedostępnych wcześniej kolorach nadwozia (Century Bronze Matt i Enceladus Grey Matt) oraz kompletnym wyposażeniem. Ponadto obydwa warianty mają dokładki wykonane z włókna węglowego i 20-calowe felgi.

Wariant Century Bronze rozpoznamy z daleka po matowym lakierze Century Bronze oraz po miedzianych osłonach lusterek. Standardem tym wydaniu są miedziane felgi (dostępne również czarne) oraz chromowane oznaczenia na klapie bagażnika. W kabinie natomiast znajdziemy czarne fotele CUPBucket oraz czarne przeszycia na desce rozdzielczej.

Wersja Enceladus Grey domyślnie wyjeżdża na czarnych 20-calowych felgach (dostępne również miedziane) i z czarnymi osłonami lusterek. W ciemnej tonacji zachowano także kubełkowe fotele CUPBucket oraz zdobienia deski rozdzielczej.

Powstaną tylko 444 wyjątkowe auta

Na drzwiach kierowcy każdego egzemplarza znajdzie się oznaczenie, które zawsze po otwarciu drzwi będzie przypominać kierowcy, że jeździ bardzo limitowanym autem. W sumie powstanie 444 wyjątkowych egzemplarzy – po 222 z każdej wersji. Liczba nie jest przypadkowa, a nawiązuje do rocznicy założenia marki Cupra, która przypada na 22 lutego (22.02.2018).

Ostatni taki motor. Pod maską prawie 400 KM

Limitowane wersje bazują na topowej odmianie VZ5, którą napędza 5-cylindrowy silnik TFSI. Ten motor znajdziemy dziś pod maską Audi RS 3 oraz Audi RS Q3. Przy pomocy dwusprzęgłowej skrzyni biegów i napędu na wszystkie koła, Cupra Formentor … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Parlamencie Europejskim zatwierdzono pakt migracyjny
Następny artykułMuzyka Chopina okraszona poezją w Pałacu w Sannikach