A A+ A++

Pomaganie i wspieranie mają sens – autorski program KGHM promujący rodzicielstwo doczekał się 1000 dziecka i opiekunów. Od 2020 roku miedziowy gigant przekazuje pracownikom, którzy zostali rodzicami specjalne upominki. Program spółki na tyle się spodobał, że jest realizowany m.in. w Głogowie.

Działania prorodzinne, które realizuje KGHM, łączą odpowiedzialność za pracowników z odpowiedzialnością za ich rozwój, nie tylko w życiu zawodowym.

1000 CUdownymi rodzicami zostali pracownicy oddziałów KGHM, Jolanta i Piotr Florczak, którzy doczekali się synka Tomka. Zestaw upominkowy od KGHM zawiera m.in. miedzianą zawieszkę, srebrny łańcuszek i zestaw poradników dla rodziców.

KGHM konsekwentnie realizuje szereg programów i inicjatyw prorodzinnych dla pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego. W warsztatach kompetencji rodzicielskich dla załogi rocznie bierze udział ok. 300 osób. Miedziowa spółka finansuje też projekty w szkołach, z których rocznie korzysta kila tys. uczniów i rodziców. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dwie godziny dla rodziny” KGHM organizuje konkursy czy turnieje dla dzieci i ich opiekunów.

W ramach prowadzonej z samorządami kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze udało się znaleźć ponad 50 nowych rodziców dla potrzebujących dzieci. Akcja „Mie(dź) rodzinę” jest kontynuowana i trwają szkolenia kolejnych kandydatów na opiekunów.
W ubiegłym roku KGHM wydał publikację „60 dobrych praktyk CSR na 60 lat KGHM”, gdzie znalazły się wszystkie prospołeczne i prorodzinne działania spółki. Dokument zawiera opis programów pogrupowanych w kilka kategorii, w tym zdrowie fizyczne, edukacja, ekologia czy więzi społeczne. KGHM prezentuje swoje działania i zaangażowanie załogi m.in. w akcje wolontariackie i pomocowe dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRemonty w Nowym Sączu odbywają się również na mniej uczęszczanych ulicach
Następny artykułO pszczołach i roślinach w mieście