A A+ A++


Zobacz wideo

Nowym prezesem spółki CPK został Filip Czernicki. Jak napisano w komunikacie, ma on kilkunastoletnie doświadczenie w branży lotniczej i zarządzaniu zespołami ludzkimi. Czernicki, pracując w Portach Lotniczych, zajmował się m.in. prowadzeniem oraz nadzorowaniem projektów strategicznych jak Chopin Airport City, rozbudowa warszawskiego lotniska do przepustowości granicznej, przebudowa układu drogowego wokół tego portu lotniczego.

Z kolei wybrany na członka zarządu CPK Marcin Michalski – jak poinformowano w komunikacie – przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Banku Ochrony Środowiska. Wcześniej przez ponad 20 lat związany był z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Decyzją rady nadzorczej Michalski obejmie funkcję 22 kwietnia. Wybrano go spośród 10 zgłoszeń.

CPK. Czy projekt zostanie zrealizowany?

Spółka CPK została w 2018 roku do realizacji jednego ze sztandarowych projetów rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Zgodnie z pierwotnymi planami Centralny Port Komunikacyjny ma zostać uruchomiony w 2028 roku wraz z węzłem kolejowym i odcinkiem Kolei Dużych Prędkości Warszawa-Łódź. Reszta inwestycji kolejowych CPK jest zaplanowana do końca 2034 r. Teren, na którym ma być zlokalizowany CPK, obejmuje około 520 budynków mieszkalnych na ok. 3 tys. 800 działek ewidencyjnych. Według szacunków zamieszkuje go nieco ponad 1 tysiąc osób.

Planom budowy CPK od początku towarzyszyły protesty mieszkańców terenów, na których ma postać port lotniczy oraz osób, które mieszkają na trasie planowanych nowych połączeń kolejowych.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowy żłobek w Rybniku. Powstanie na terenie po dawnej Ryfamie
Następny artykułNowa ulica zszyje dwie części Mordoru. Łatwiejszy dojazd do biurowców i nowa trasa dla autobusów