A A+ A++
Pic_du_Midi_Fot_Benjamin_Ziegler

Fundacja”SpaceShip”, we współpracy z obserwatorium astronomicznym Pic du Midi z Francji (https://picdumidi.com), realizuje ogólnopolski program edukacyjny dot. Kosmosu – „Cosmic Challenge: Pathfinder”, skierowany do uczniów szkół średnich, w którym nagrodą jest wyjazd dla 3 najlepszych Finalistów do ww. obserwatorium.

Program został objęty patronatem m.in. Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Ambasady Francji w Polsce, Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz patronatem medialnym  m.in. Radia Lublin i czasopisma Urania. Program jest niekomercyjny, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

W ramach I etapu, osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały za zadanie przygotować pracę pisemną nt. „Jak w przeszłości mogło powstać i ewoluować życie na Marsie?”. Prace w ramach I etapu konkursu można przesyłać w okresie 01.12.2021 – 15.01.2022 r.

Szczegółowe zasady dot. uczestniczenia w programie, zasady przygotowania prac, w tym kryteria oceny znajdują się w Regulaminie na stronie programu

W I etapie konkursu wybranych zostanie 15-20 najlepszych prac, których autorzy zostaną zaproszeni na Finał, który odbędzie się w Lublinie i który wyłoni zwycięzcę programu. Członkami Jury wybierającego zwycięzców będą specjaliści od Kosmosu, m.in. z Polskiej Agencji Kosmicznej i Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Głównymi celami Programu są:

  1. Promocja edukacji w zakresie STEM.
  2. Integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi.
  3. Rozwój kreatywności i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży.
  4. Promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary/ przedmioty.
  5. Rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

Projekt sfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Załączniki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHarmonogram odbioru odpadów (styczeń-czerwiec 2022)
Następny artykułKurdej-Szatan otrzyma pomocną dłoń? Nieoficjalnie: Kontrowersyjna aktorka ma zostać gospodarzem dużego show