A A+ A++
fot. pexels.com

Jak informuje Lux Med, wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na 3 miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji pań objętej badaniami. Według stanu na 1 listopada 2020 r. wynosi on zaledwie 34,81% uprawnionych Polek. Dlatego Lux Med zaprasza na kolejne bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”.

– Dziękujemy wszystkim paniom, które podjęły odpowiedzialną decyzję i już zarejestrowały się na badanie. Natomiast te panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej, zachęcamy, by nie zwlekać z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby – zaznacza Anna Niemirska z Lux Medu.

Przypominamy, że grudzień 2020 r. jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach „Programu profilaktyki raka piersi” mogą skorzystać panie z rocznika 1951.

Mobilna pracownia mammograficzna Lux Medu stanie na pl. Wolności w poniedziałek 7 grudnia w godz. 10-17.

W badaniu w ramach programu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

– Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii – informuje Niemirska.

Badania w mammobusie są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami Lux Medu środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

– W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji – podkreśla Anna Niemirska.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodróże śladem Jamesa Bonda. Zobacz miejsca z filmów o agencie 007
Następny artykułPapież: wykluczeni powinni stać się twórcami swojego losu