Sztuczna inteligencja jest już praktycznie wszędzie, ale mimo wszystko nie spodziewaliśmy się jej jeszcze w paście termoprzewodzącej. Tymczasem Cooler Master właśnie wypuścił nową linię pasty CryoFuze 5 „AI Thermal Paste”, która jest dostępna w sześciu różnych kolorach. Firma wykorzystuje tlenek cynku i proszek aluminiowy do produkcji kolorowej pasty termicznej, twierdząc jednocześnie, że wykorzystuje „technologię nanomolekularną” w celu zapewnienia stabilnej wydajności.
Kolory to prawdopodobnie tylko chwyt marketingowy lub coś co będzie wyglądało ładnie na filmach twórców pokazujących, jak budują swoje PC. Nas bardziej zainteresowały reklamowana wydajność i stabilność pasty termoprzewodzącej w szerokim zakresie temperatur. Według strony produktu CryoFuze 5 China, pasta termoprzewodząca ma współczynnik przewodzenia ciepła 12,6 W/mK, co zapewnia jej jedną z najlepszych wydajności na rynku. Nie jest to co prawda jeszcze poziom ciekłego metalu, który potrafi oferować przewodność cieplną na poziomie 73 W/mK lub wyższym, ale to wciąż świetny wynik.
Cooler Master wykorzystuje branding AI w CryoFuze 5, ale w składzie pasty termoprzewodzącej nie ma nic, co określić można mianem sztucznej inteligencji.
Cooler Master wykorzystuje branding AI w CryoFuze 5, ale w roztworze pasty termoprzewodzącej nie ma nic, co określić można mianem sztucznej inteligencji. Chociaż być może Cooler Master zaprojektował tę pastę dla procesorów AI, ale na razie wygląda to na kolejny chwyt marketingowy.
CryoFuze 5 może nie mieć większego znaczenia dla przeciętnego konstruktora komputerów PC, ale może przypaść do gustu entuzjastom szukającym akcentów stylistycznych w swoich wideo (chociaż będzie widoczne to tylko podczas nakładania). Nie jest to również pierwsza kolorowa pasta termoprzewodząca firmy Cooler Master, ponieważ w sprzedaży znajduje się już CryoFuze Violet.
Co ważniejsze, wysoka przewodność cieplna CryoFuze 5 (jak na pastę termoprzewodzącą) pozwala overclockerom jeszcze bardziej wykorzystać wysokowydajne komponenty. Jest to szczególnie istotne dla konstruktorów korzystających z bardziej egzotycznych rozwiązań, takich jak chłodzenie wodne EKWB AIO przeznaczone do procesorów z oskalpowanymi procesorami lub tych, którzy wymieniają standardowy rozpraszacz ciepła w procesorze na customowy radiator.
Stabilność kolorowej pasty termicznej Cooler Master to kolejna zaleta, szczególnie dla overclockerów, którzy chcą maksymalnie wykorzystać potencjał sprzętu. Ci często używają ciekłego azotu do chłodzenia komputera i zapewne docenią zdolność CryoFuze 5 do pracy w temperaturach od -50°C do 240°C.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS