A A+ A++

Na pierwszy ogień idzie szczotkowanie zębów, czyli “oczywista oczywistość”. Ale czy aby na pewno? Wielu z nas nie wie, jakiej szczoteczki używać, ile czasu poświęcić na szczotkowanie zębów w ciągu dnia, jak myć je efektywnie albo jak sprawdzić, czy zęby są już rzeczywiście czyste…

Zacznijmy więc od początku.

Przede wszystkim znajdź najbardziej odpowiednią szczoteczkę dla siebie. Jeżeli jesteś zwolennikiem szczoteczek manualnych, wypróbuj np. szczoteczkę ELGYDIUM Diffusion z włosiem o  dwóch twardościach: miękkiej i średniej. Ustawienie jej włosia sprzyja bardziej efektywnemu oczyszczaniu trudno dostępnych miejsc, a dodatkowo na spodzie główki znajduje się specjalna powierzchnia do czyszczenia języka. Dlaczego ta powierzchnia jest tak ważna? Ponieważ zwykle pomijamy język w trakcie szczotkowania – nie wiemy czym, jak oraz, przede wszystkim, dlaczego należy go czyścić. A tymczasem naturalnie nierówna powierzchnia języka to idealne schronienie dla bakterii, a ich nagromadzenie jest jedną z głównych

Skoro wiemy już, co z tą szczoteczką, przejdźmy do samego szczotkowania zębów.

Zęby należy myć co najmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem, a najlepiej po każdym posiłku głównym. Ważne, aby pamiętać, że po kwaśnych potrawach lub napojach należy odczekać ze szczotkowaniem minimum 30 minut. Nie ma jednej wspólnej, najlepszej metody szczotkowania, która byłaby odpowiednia dla wszystkich. W celu doboru prawidłowej i odpowiedniej dla siebie techniki szczotkowania należy wybrać się do swojego dentysty lub zwrócić się po poradę do higienistki stomatologicznej.

Do szczotkowania zębów potrzeba jest nam też odpowiednia pasta, która zadba o higienę i wzmocni szkliwo zębów, np. ELGYDIUM Przeciwpróchnicowa pasta do zębów. Aby proces czyszczenia był kompletny, po umyciu zębów (lub po każdym posiłku, po którym nie możesz ich umyć), stosuj też płyn do płukania jamy ustnej, np. Eludril CARE chloroheksydyną i chlorkiem cetylopirydyniowym, który przeciwdziała odkładaniu się płytki nazębnej, a tym samym chroni nasze zęby i dziąsła przed działaniem bakterii.

Podsumowując – zaleceń nie jest dużo, a stosowanie się do nich w kontekście zadbania o codzienną higienę robi kolosalną różnicę!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTrwa przebudowa ul. Sportowej w Zwoleniu
Następny artykułInterna w WSS3 w Rybniku wznowi działalność 1 kwietnia