Coco Gauff nie dotarła do finału Italian Open 2024 w grze pojedynczej, ale udało jej się to w deblu z Erin Routliffe, ale przegrały w finale. W ostatnich latach Gauff grała głównie w deblu z Jessicą Pegulą, ale z powodu kontuzji doświadczonej Amerykanki 20-latka musiała znaleźć nową partnerkę. Znalazła ją w Routliffe z Nowej Zelandii i w tym tygodniu w Rzymie zagrały naprawdę solidny tenis.

Pierwszy set tego finału przeciwko Sarze Errani i Jasmine Paolini był interesujący, ponieważ nie poszedł tak, jak Gauff i Routliffe prawdopodobnie miały nadzieję. Włoszki przez cały tydzień były faworytkami, ale udowodniły, że są świetnym zespołem deblowym, wspieranym przez wspaniałą rzymską publiczność.

Nawet podczas finału fani wspierali swoich zawodników przeciwko drugiemu duetowi. Paolini i Errani wygrały pierwszego seta 6-3 w dużej mierze dlatego, że ich przeciwniczki nie grały tak ostro, jak mogły.

Zostały przełamane w pierwszym gemie serwisowym, ale nie zdołały przełamać przeciwniczek, mimo że miały kilka break pointów w kolejnym gemie. Następnie zostały przełamane po raz kolejny i pomimo przełamania, zostały przełamane po raz kolejny, a ostateczny wynik to 6-3 dla Włoszek.

Po prostu nie był wystarczająco ostry, aby grać przeciwko Włochom, którzy wyglądali na zdeterminowanych i skoncentrowanych na osiągnięciu celu. Gauff i Routliffe rozpoczęli drugiego seta nieco lepiej, przełamując wcześnie na prowadzenie 2-1, ale potem natychmiast zostali przełamani.

W tym tygodniu mieli sporo problemów z utrzymaniem serwisu, ale mimo to udało im się znaleźć sposób na wygraną. W finale było nieco inaczej, ponieważ zmierzyli się z naprawdę zdeterminowanym zespołem deblowym, który w przeszłości zbudował chemię.

Fakt, że turniej WTA 1000 rozgrywany był we Włoszech z pewnością pozwolił Włoszkom uzyskać wsparcie kibiców po swojej stronie i to miało znaczenie. Nie okazało się to decydujące w drugim secie, ponieważ amerykańsko-nowozelandzka kombinacja wygrała drugiego seta 6-4, a następnie wyskoczyła na dużą przewagę w decydującym super tie-breaku. Pomimo prowadzenia 4-1, 5-3, 7-5 i 8-6, przegrali z powodu niesamowitego późnego impulsu Włochów, którzy wygrali mecz 6-3, 4-6, 10-8, zdobywając tytuł Italian Open 2024.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News