A A+ A++

Badania wody w Odrze wykazały, że najwyższe natlenienie obserwowane jest między innymi w Kanale Gliwickim, gdzie podobnie jak w Kanale Kędzierzyńskim zasolenie przekracza 5-6-krotnie wskaźniki. W obu kanałach stwierdzono też podwyższone wartości rtęci, ale według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska to zjawisko naturalne.

Badania wody w Odrze od 28 lipca prowadzone są – jak przekonuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska – na całej rzece, w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim oraz zachodniopomorskim. Badane są: natlenienie, przewodność, pH, a od 11 sierpnia także stężenie rtęci w wodzie. Wyniki analizowane są w polskich laboratoriach, natomiast w poniedziałek próbki wysłano do laboratoriów w Czechach, a we wtorek do Holandii i Wielkiej Brytanii.

Dzisiaj GIOŚ poinformował, że w większości z 30 punktów poboru próbek wody stan natlenienia jest już dopuszczalny. Przekroczone wartości stwierdzono w blisko 25 proc. punktów, a najwyższe w rejonie Odry Zachodniej, w tym w Kanale Gliwickim łączącym się z Odrą na opolskim odcinku oraz Kłodnicy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWielkopolska: 32-latek podejrzany o kradzież, rozbój i posiadanie narkotyków
Następny artykułPijani sternicy pływali po Narwi. Policja przypomina: szlak wodny jest jak droga