SV Spakenburg jest amatorskim klubem i na co dzień występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym w Holandii. Drużyna ta w bieżącym sezonie zaskoczyła wielu i awansowała do półfinału krajowego Pucharu. Po drodze wyeliminowała m.in. FC Utrecht i Groningen, czyli zespoły z Eredivisie (najwyższy szczebel rozgrywkowy w Holandii). W walce o finał SV Spakenburg czekało bardzo trudne zadanie. Zespół ten zmierzył się na własnym stadionie z jednym z faworytów rozgrywek – PSV Eindhoven.

Rozemocjonowany Lewandowski po pokazie filmu: To wielkie wydarzenie dla mnie

“Obsesja” zawodnika Realu Madryt. Mówił o tym w szatni

Kapitalny gol w Pucharze Holandii

Faworytem tego starcia byli goście i zgodnie z oczekiwaniami od pierwszych minut mieli wyraźną przewagę. Przyniosło to skutki pod koniec pierwszej połowy, kiedy do siatki trafił Erick Gutierrez. Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu prowadzenie podwyższył Patrick van Aanholt.

Gospodarze nie zamierzali jednak łatwo się poddawać i niedługo później zdobyli kontaktową bramkę po kapitalnym uderzeniu z dystansu. W 59 minucie goście wybili piłkę z pola karnego. Szybko przejął ją Dwayne Green i oddał bardzo mocny strzał z dalekiej odległości. Uderzenie okazało się bardzo precyzyjne i boczny obrońca wpakował piłkę w górny róg bramki. Tym samym Green stał się pierwszym amatorskim piłkarzem w historii, który strzelił gola w półfinale Pucharu Holandii.

W dalszej części meczu PSV nadal miało przewagę, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Eindhoven 2:1. Tym samym PSV awansowało do finału, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Feyenoord – Ajax.

Lechia Gdańsk - Śląsk WrocławWielkie problemy klubu ekstraklasy. Mogą wylądować w czwartej lidze. Dramat

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dwayne Green jest piłkarzem SV Spakenburg od lipca zeszłego roku. W bieżącym sezonie rozegrał 26 meczów. Obrońca jest także reprezentantem Barbadosu. W narodowych barwach wystąpił w jednym spotkaniu.